Pomoc Update do 4.3.5 - problem

zsolarewicz

Entry Technician
Q Associate
23 Październik 2017
60
1
8
53
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Czesc,
wlasnie apdejtowalem ts-253A RAID1/mirror do 4.3.5 i zrobila sie kicha, zadne resety nie pomogly.
Przez SSH postawilem z powrotem FW 4.3.4 i kazal mi reinitializowac, drugi dysk mam wysuniety,
Prosze-pomozcie postawic do kupy to żelastwo bo mam 3TB danych...
Jak mam dalej postepowac zeby odbudowac RAIDa?
 
Jakie dokładnie operacje wykonales?

Uff, po calej nocy zabawy i przebudowy RAID wyglada ,ze dziala zdrowo.
ALE:
- rozumiem,ze beta jest beta, jednak az do takiej czarnej dupy nie powinna doprowadzac uzytkownika bo sie odechciewa wszystkiego, z testowaniem tej bety wlacznie
- QTS 4.3.5 w ogole nie wstal po fleszowaniu/tzn komunikacja sieciowa nie dzialala, po SSH rowniez-dyski sobie costam mrugaly, /
- wyjalem dyski, SSH zafleszowalem do 4.3.4 to kazal mi ZAINICJOWAC dyski od nowa, jeden odlozylem na polke zupelnie a jeden zainicjowalem /ryzykowne i tak...,
meczyl sie kilka godzin ale i tak nie pozwalal sie zalogowac.
Zafleszowalem 4.3.5 - znowu kazal zainicjowac wiec jeden pozwolilem, kazal mi go przywracac do FACTORY SETTINGS, znowu meczyl sie strasznie i dlugo ale widze, ze zamapuje cos tam z tego,co bylo chcoc pokazuje ,ze macierz zdegradowana/a kiedy sie ona zdazyla zdegradowac?!/
- dolozylem drugi /nie dotykany dysk/ to w opcjach pamieci masowej pokazywal ,ze teraz ten drugi trzeba do FACTORY SETTINGS, potem przebudowuje macierz/tylko dalej nie swieci sie dioda dolozonego dysku-dokladalem HOT/ ale pokazuje,ze przebudowuje, jednak za cholere nie wiem co z czego-tzn.z zainicjowanego na dobry czy odwrotnie...
Po calej nocy 'przebudowy' czy co on tam robil z tymi dyskami wyglada ,ze QTS 4.3.5 plus 2x3TB RAID1 dziala z danymi, udzialy i reszta oczywiscie do poustawinaia od nowa, certyfikaty i Cloud oczywiscie rowniez. uff...
Dotychczas jak wrzucalem nawet bete to nie musialem ustawiac wszystkiego od zera?...
 
Teraz ciezko to stwierdzic. Na przyszlosc wazne jest abys przed takim upgradem zatrzymal wszystkie appki z app center, wszystkie mozliwe uslugi, zrestartowal NAS. Po ponownym uruchomieniu zrobil upgrade.
No i oczywiscie mial backup ustawien.