Pomoc Upgrade RAMu do QNAP TS-469L do 3GB

Rob392

Nowy użytkownik
Noobie
16 Październik 2015
8
3
3
56
QNAP
TS-x69L
Ethernet
10 Mbps
Witam.
Chciałbym trochę ożywić swojego TS469L i dołożyć mu RAMu. Z tego co wyczytałem to nie da rady wrzucić więcej niż 3GB. Z fabryki dostałem 1GB więc szału nie ma... W związku z tym upgradem kilka pytań:
Czy aby dołożyć do 3GB muszę wymienić obie pamięci na 2x2GB (tak aby były jednakowe), czy wystarczy dodać do fabrycznej tyllko 1x2GB?
Czy jest istotne która pamięć siedzi w którym slocie?
Będę wdzięczny za namiar na sprawdzony typ pamięci i jakiś link do sklepu?
 
Jestem świeżo po upgradzie pamięci w TS869L więc mam to na świeżo. Zaznaczam że qnapa mam od niedawna (3 miesiące)
Żeby zwiększyć do 3GB wystarczy dołożyć jedną kość 2GB. Obsługa jest banalna - zdejmujesz obudowę i z boku będziesz widział slot na pamięć. Wkładasz i działa.
Zresztą obejrzyj:

U mnie jest bardzo podobnie, tyle że obudowa większa :)
Generalnie podobno wystarczy że to będzie 2gb ddr3 1333 sodimm, ale gdzieś wyczytałem że u kogoś zadziałało bez stresu DDR3 KINGSTON 2GB KVR1333D3S8S9/2G. Znalazłem na aledrogo i śmiga.
Podsumowując: potrzebujesz jedną kość 2GB, wkładasz w slot jak na filmie, odpalasz i działa.
 
Dzięki @ Puciek.
Już raz się naciąłem na Corsair CMSO2GX3M1A1333C9 który teoretycznie miał działać, a u mnie nie działa więc zależy mi na sprawdzonych RAMach. Spróbuje z tym Kingstonem skoro go testowałeś u siebie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 469L
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ramu-do-qnap-ts-469l-do-3gb.26084/
  3. TS-469L