Pomoc UPS - nas nie wyłączył się poprawnie (logi)

buri

Entry Technician
Q Associate
30 Listopad 2022
36
5
8
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Cześć,
dzisiaj miałem jakieś przygody z prądem w miejscu, gdzie stacjonuje NAS (tak wychodzi z logów).

W logach widać, że rano NAS wykrył brak zasilania i po 20 minutach grzecznie się wyłączył. Później wrócił z powrotem do pracy i po południu zaczęła się jazda z zasilaniem.
Czy ja dobrze rozumiem, że UPS całkiem stracił zasilanie i NAS padł?
Jeśli tak to istnieje jakaś możliwość ustawienia, aby przy 50% pojemności UPS się zaczął wyłączać? Przecież wykrywa w ustawieniach ile % baterii ma.

UPS UT850EG-FR - tani, a w promocji dorwałem jeszcze taniej.


EDYTUJ:
Udało mi się dowiedzieć, że robili sieć i prawdopodobnie UPS się całkiem rozładował, choć według tego co wiem prądu nie było 2 razy. Może UPS nie ogarniał, na początek zmniejszę czas do 10 minut podtrzymania.

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • SystemEventLog_20230208_16_36_45.csv
    12,9 KB · Wyświetleń: 4
No ale jak ustawisz 20 minut podtrzymania po braku prądu to ile zostaje baterii w UPS? 10-20%? Zanim znowu się naładuje to zejdzie kilka godzin.
Naładuj do pełna, wyciągnij wtyczkę i obserwuj co się dzieje, potem podłącz wtyczkę na 5-10 minut i odłącz ponownie czy UPS zacznie od razu piszczeć że mało baterii i się wyłączy? Ile % pokaże Qnap w statusie UPS?
Z ilością minut musisz tak wycelować aby w razie kolejnej awarii prądu znowu zdążył się wyłączyć
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Zmniejszyłem do 10 minut, w weekend jak będę w domu to jednak przeprowadzę test aby mieć rozeznanie na ile starcza UPS (modem + NAS).
 
ja dalej twierdzę że rolą UPS jest pozwolić się NASowi bezpiecznie wyłączyć

do podtrzymywania przy braku prądu polecam generator prądu.
Nie neguje tego, mieszkam na wsi i jednak czasami są takie skoki. Przesadziłem widocznie z ustawieniem na 20 minut, ciężko też przewidzieć takie prace gdzie ponad 15 razy rozłącza prąd w godzinę, bo coś grzebią. Przetestuje teraz łącznie z czasem ile NAS potrzebuje do wyłączenia.
 
.

UPS UT850EG-FR - tani, a w promocji dorwałem jeszcze taniej.

.

Pozdrawiam

Też mam ten UPS, ale jak @pigers napisał, UPS służy do wyłączenia bezpiecznego Qnapa(mam 5 min od braku prądu).
Dodatkowo podtrzymuje całą sieć, ale to już bardziej dla picu..żebym mógł z wifi korzystać.

Kiedyś miałem APC es 700 czy 800..jakoś tak. Ale i NAS S i przy braku prądu Synek się wyłączył i szedł jeszcze sygnał wyłączenia do UPSa, także się nie rozładowywał.

Niestety nie wiem czy to wina QTS czy bardzo okrojony jest UT850eg, ale on działa póki akumulator starcza, a tamten po przywróceniu prądu był prawie cały naładowany.
eda97a1a4562ea7687ec818e60eb19d1.jpg
 
2. zmiana firmy dostarczajacej prund
Hmm, a możesz napisać jak to zrobić? Jest to niewykonalne :)

A tak w temacie: niedawno też miałem podobny przypadek u siebie, opisywałem go nawet tu na forum. Okazało się, że po prostu ustawiony czas był za długi. Przy tego typu UPSach (mam dokładnie ten sam model) to trzeba ustawiać pojedyncze minuty na bezpieczne wyłączenie QNAPa. Wtedy QNAP zdąży się bezpiecznie wyłączyć, po powrocie zasilania się podniesie i jest szansa, że w UPS w miarę szybko ponownie się naładuje.
Oczywiście, jeśli gdzieś przez cały dzień "dłubią" i co chwila nie ma prądu, to nie ma szans aby UPS zdążył się naładować.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. UT850EG
  2. zasilania
  3. brak logów
  4. ups zasilanie