Pomoc Usunięcie folderu współdzielonego i utrata danych

djwozik

Nowy użytkownik
Noobie
24 Marzec 2013
12
0
1
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
1 GbE
Witam, posiadam qnapa 219 pro2 i utraciłem dziwnym przypadkiem 2tb danych. Zamierzałem zrobić porządek z nie używanymi folderami utworzonymi jako folder współdzielony w panelu sterowani. Dyski są jako magazyn danych, nie są w raidzie obydwa foldery były na woluminie jako główne katalogi, a nie jako katalog podkatalog. Wg. wskazań zarówno File Station (w którym nie mogłem ich usunąć) jak i panelu sterowania/ foldery współdzielone folder 2gi był pusty, a folder dysk2 zawierał 2 tb. Po kilkukrotnym sprawdzeniu czy na pewno zaznaczyłem do usunięcia pusty folder usunąłem go "2gi". Pojawiła się informacja o usunięciu danych z tego folderu (przecież tam było 0kb wg. file station i opcji/folder współdzielone) dałem po zafajkowaniu ok - usuń. Folder zniknął a wraz z nim zawartość katalogu dysk2 ? Jak to się stało ? Jak to odzyskać ?
Jestem pewny ilości pokazywanych danych w tych folderach i tego, że skasowałem ten z zawartością 0kb.
Czy jest możliwość odzyskania tego ? Nie wiem czy to moja nie wiedza (specjalistą nie jestem), czy jakiś błąd w sofcie. Możliwe jest to, że te katalogi w jakiś sposób były powiązane jednak nie miałem żadnej informacji na ten temat podczas usuwania.

część loga :

Typ Data Czas Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość

Informacja 2000/09/14 05:24:11 admin 192.168.2.102 --- [Share Folders] Successfully removed share folder [2gi].

Typ Data Czas Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość

Informacja 2000/09/14 05:24:15 admin 192.168.2.102 --- [Share Folders] Successfully removed share folder [2gi] and its data.



2gie pytanko :

Tak na przyszłość czy istnieje polskie telefoniczne awaryjne wsparcie ? Nie mogę znaleść nr tel, a nie ukrywam, że przy zakupie następnego modelu jest to bardzo istotne, ponieważ nie mam gdzie się w pilnej sprawie zwrócić i nie wiem co począć dalej , pozostaje forum.

Liczę na waszą pomoc, Dawid.

Wersja oprogramowania Firmware: qts 4.2.2
Model serwera: QNAP 219 pro II
 
Zalogowałem się i w katalogu share znajduje się utracone dane. Dysk 1(wolumin) w Qnapie mam praktycznie pełny, utracone dane pochodziły z dysku 2 który wg softu qnapa jest pusty . Czy mogę utworzyć nowy udział na tym pustym dysku i przekopiować tam te dane czy też zmuszony jestem kopiować na dysk w moim komputerze (też brak już miesca na dyskach, ale musi się znaleść) .
2. a to wielki minus, choć nie wiem jak w tym wypadku zachowuje się konkurencja. W pomocy qnapa na stronie znalazłem taki wpis "Dla użytkowników, którzy muszą się z nami skontaktować, QNAP oferuje wsparcie techniczne przez telefon lub e-mail na czas żywotności produktu." tylko co to ta żywotność :)
 
Witam, posiadam qnapa 219 pro2 i utraciłem dziwnym przypadkiem 2tb danych. Zamierzałem zrobić porządek z nie używanymi folderami utworzonymi jako folder współdzielony w panelu sterowani. Dyski są jako magazyn danych, nie są w raidzie obydwa foldery były na woluminie jako główne katalogi, a nie jako katalog podkatalog. Wg. wskazań zarówno File Station (w którym nie mogłem ich usunąć) jak i panelu sterowania/ foldery współdzielone folder 2gi był pusty, a folder dysk2 zawierał 2 tb. Po kilkukrotnym sprawdzeniu czy na pewno zaznaczyłem do usunięcia pusty folder usunąłem go "2gi". Pojawiła się informacja o usunięciu danych z tego folderu (przecież tam było 0kb wg. file station i opcji/folder współdzielone) dałem po zafajkowaniu ok - usuń. Folder zniknął a wraz z nim zawartość katalogu dysk2 ? Jak to się stało ? Jak to odzyskać ?
Jestem pewny ilości pokazywanych danych w tych folderach i tego, że skasowałem ten z zawartością 0kb.
Czy jest możliwość odzyskania tego ? Nie wiem czy to moja nie wiedza (specjalistą nie jestem), czy jakiś błąd w sofcie. Możliwe jest to, że te katalogi w jakiś sposób były powiązane jednak nie miałem żadnej informacji na ten temat podczas usuwania.

część loga :

Typ Data Czas Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość

Informacja 2000/09/14 05:24:11 admin 192.168.2.102 --- [Share Folders] Successfully removed share folder [2gi].

Typ Data Czas Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość

Informacja 2000/09/14 05:24:15 admin 192.168.2.102 --- [Share Folders] Successfully removed share folder [2gi] and its data.



2gie pytanko :

Tak na przyszłość czy istnieje polskie telefoniczne awaryjne wsparcie ? Nie mogę znaleść nr tel, a nie ukrywam, że przy zakupie następnego modelu jest to bardzo istotne, ponieważ nie mam gdzie się w pilnej sprawie zwrócić i nie wiem co począć dalej , pozostaje forum.

Liczę na waszą pomoc, Dawid.

Wersja oprogramowania Firmware: qts 4.2.2
Model serwera: QNAP 219 pro II
Niestety i mnie spotkał ten sam problem, jakaś zawiecha FF i się podziało :(
U mnie niestety nie widać usuniętych danych z tego folderu przez program WinSCP.
Folder współdzielony był jako cała powierzchnia dysków (w RAID 1).
Na dysku zewnętrznym mam backup ok.50-60% usuniętych danych (na szczęście tych najważniejszych dla mnie) ale chciałbym przywrócić wszystko.
Jakieś inne pomocne rady aby odzyskać te dane?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak odzyskać folder współdzielony
  2. utracone dane
  3. usunięcie folderu współdzielonego
  4. Jak usunać folder
  5. ts-209-pro2
  6. jak usunąć folder współdzielony