usuwanie starych nagrań

infomedia

Entry Technician
Q Associate
28 Kwiecień 2009
47
1
6
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,
jak można usunąć stare niepotrzebne nagrania? Mimo że mam pełne prawa do folderu nie mogę ich usunąć.

Pozdrawiam
Marek
 
Witaj,

napisz w jaki sposób próbujesz usunąć pliki? masz zamapowany dysk i dostęp przez windows? czy próbowałeś logować się do konsoli i usunąć przy pomocy mc?

pozdrawiam,
c.


p.s. no i napisz może przy okazji jakiej kamery używasz :D
 
Tak przez windowsa, udział jest zmapowany standardowo.

Jest teraz taka promocja że jak sie kupuje 219 to za darmo dają kamerę Linksysa WVC54GCA.

Pozdrawiam
Marek
 
hmm.. widocznie coś nie halo z prawami dostępu - tzn. być może tylko jako admin możesz usuwać pliki?
sprawdź czy po zamapowaniu udziału na user:admin i hasło admina dasz radę kasować pliki?

ewentualnie sprawdź jak wyglądają prawa dostępu po zalogowaniu do konsoli qnapa

u mnie tak: (nie mam jak sprawdzić więcej bo nie mam kamerki)

Kod:
[/share/Qrecordings] # ls -al
drwxrwxrwx    3 admin    administ     4096 May  6 16:08 ./
drwxrwxrwx   18 admin    administ     4096 May  4 11:52 ../
drwxr-xr-x    4 admin    administ     4096 May  6 16:08 .record_nvr_tmp/
[/share/Qrecordings] #
jak dla mnie sprawa jest jasna - prawo do kasowania plików ma tylko administrator - ja bym zmienił grupę katalogu na taką do której jest przypisany user który mapuje dysk spod windy - ale jestem laikiem w tym temacie więc upewnij się u któregoś z poweruserów albo kogoś kto ma większe doświadczenie z linuksem

pozdrawiam, c.
 
Jeszcze nigdy nie używałem konsoli - muszę spróbować.

Pozdrawiam
Marek
 
Wystarczy ustawić w QNAP-ie aby nagrania były przechowywane np. przez jeden dzień. Wtedy stare po 1 dniu automatycznie się skasują. u mnie jest to w Settings - Advance settings - Remove recordings after . Przyznam się że nie zastanawiałem się jakbym wpisał w pozycję 0 (dni) :D
Innym sposobem powinno być odznaczenie zainstalowanych kamer (i restart stacji ) a co za tym idzie usunięci powiązań.
 
Ale ja bym chciał wybiórczo - np. 2 godziny wykasować, a reszta niech zostanie z tydzień.
 
Zawsze możesz odpalać odpowiedni skrypt w cronie