Pomoc Utorzenie partycji/dysku widocznego dla VM, NAS i PC

dESIGNEz

Passing Basics
Beginner
18 Lipiec 2016
18
2
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Proszę o poradę gdyż dopiero odkrywam możliwości QNAP i urządzenie jest wspaniale skomplikowane :)

Mój NAS TS - 253 traktuję jako centrum multimedialne i chcę jednocześnie wysyłać backup do SOS Online backup z Wirtualnej maszyny - Windows 10.
Dostawca jest tani ale nie dostarcza gotowej aplikacji na NAS więc muszę wszystko organizować poprzez VM i aplikację na Windows. Możliwy jest backup z urządzeń zewnętrznych, dysków twardych i lokalizacji sieciowej. Ten ostatni nie działa dobrze a chciałbym wysyłać backup bezpośrednio z NAS bez ingerencji PC. Technik logował się na mój system i stwierdził że problem leży po stronie aplikacji SOS. Do czasu a może finalnie będzie takie rozwiązanie lepsze aby wirtualna maszyna miała dostęp do partycji ISCSI z tym że pliki widoczne na partycji np. w jednym katalogu NAS. Tak aby wysłany plik z jednej maszyny był widoczny na 3 (PC, NAS, VM)



Myślałem nad d1odaniem dysku Wirtualnego w VM Station do tego systemu potem udostępnienie w NAS jako zdalny dysk a PC widoczny jako udostępniony folder aby ew. wysłać i zarządzać plikami - możliwe ale czy maszyna zawierająca partycję 2 TB będzie działała stabilnie? Maszyna w rozmiarze ponad 2 TB czy to wydajne? jeśli cokolwiek stanie się z wirtualną maszyną stracę wszystkie pliki. Trzymanie wszystkiego w jednym pliku to to co staram się uniknąć. Chciałbym korzystać QNAP DLNA więc te rozwiązanie jest tylko teoretyczne. Wiem że mogę dodać apliakcję DLNA do Wirtualnego Windowsa ale wolałbym korzystać z wbudowanej aplikacji w NAS.

ISCSI - Testowałem to ale pliki dodane na PC nie są widoczne na Wirtualnej Maszynie i analogicznie.


Ogólnie chciałbym mieć pliki dostępne dla wszystkich platform (Linux i Windows)
Proszę o wskazówki dotyczące rozwiązań.

Pozdrawiam
 
udział ISCSI ? szaleństwo - kieruj się linuxowym motto "KISS" Keep It Simply Stupid
a zwykły udział SMB/CIFS nie wystarczy ? możesz go podpiać na każdym z systemów.

a i mała niespodzianka - do LUNa może mieć tylko JEDNO urządzenie NA RAZ.
 
  • Lubię to
Reakcje: balagaan
Właśnie chcę maksymalnie to uprościć. Problem jest taki że SOS musi widzieć partycję i mieć dostęp do partycji a nie folderu sieciowego. Czy można zamontować SMB/CIFS jako partycję?
Nie jestem oblatany w sprzęcie i technologiach sieciowych więc proszę o wyrozumiałość.
 
Jest tani 5.99 dolców za mc bez limitów (wielkości plików, przestrzeni, transferu), szyfrowany dysk i maksymalny transfer. Mam tam już 1.5 TB Chcę wysłać jakieś 6 TB na teraz w razie czego jak się coś posypie mam kopię w chmurze. Być może niedługo powstanie aplikacja albo wydadzą poprawkę aplikacji. Właśnie dziś wyszła nowa wersja aplikacji i na moim PC łączy i wysyła z NAS pliki czyli to co wcześniej nie działało. Nie mam postawionej maszyny postanowiłem przeprowadzić reset do początkowej konfiguracji bo wprowadziłem zbyt wiele zmian które obecnie nie mają sensu. Jutro przywrócę WM i spróbuję nową wersją chyba powinno być dobrze.


Niestety nie ma możliwości innego połączenia niż przez aplikacje.