Pomoc Utrata sieci LAN po każdym upgradzie firmware'u na routerze

F1le

Entry Technician
Q Associate
27 Wrzesień 2015
65
8
8
44
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
10 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3 1670 Build 20210515
Model serwera: QNAP TVS-872XT


Jest to mój 3ci QNAP. Przerzuciłem dyski ze "starego" TVS-671 na nowy TVS-872 - wszystko działa, bo tak ma być, ale mam 2 połączenia do serwera. Lokalny LAN z internetem 1Gbit/s podlaczony do routera (nazwijmy go A) i lokalny 10Gbit/s bezpośrednio do komputer (nazwijmy go B)

Problem jest taki (nie było tego w TVS-671), że za każdym razem jak robię update firmware'u do routera to przestaje działać interfejs A, dostaje się do NASa przez interfejs B a tam wszystko tak zrobione jakby ten interfejs A dzialal. Adres WAN widzi, ze wszystko jest podpiete, a ja nawet przez SSH nie moge sie dostac przez niego, bo myślałem, że tylko www nie działa, ale nie działa wszystko.

Zatem łączę się po www przez B i sobie robię restart. Restart się robi i jest OK (nie testowałem jeszcze SSH po B i robienie : /etc/init.d/network.sh restart)

Czy ktoś może coś podpowiedzieć o co może chodzić?
 
strzelam że piwa sie nie napiłeś ;)

postaw sobie nasa na jakimś innym dysku i sprawdź czy usterka sie powtarza
jak nie , to winna jest obecna konfiguracja - format dysków i jedziesz od zera

jak tak - bubel w FW i rób ticketa
upload_2021-6-7_15-23-6.png
 
To już jest chyba z 5-7 firmware QNAP'a jak mam tego TVS-872XT. Jak zniknie internet bo jest usterka to nic sie nie dzieje, ale NAS nie umie sobie poradzic jakbym o teraz zrestartowal sobie router bo tak mi sie podoba to juz interfejs A by nie działał (a pokazywałby, że działa) od momentu gdy router by sie już podniósł. Za pierwszym razem jak to się stało to nie wiedzialem co sie dzieje, bo wszystko pokazywal tak jakby dzialalo, a zaden ping nic nie dzialal. Jakby ktos firewallem wycial caly ruch po restarcie routera.