Virtual DVD na 109

garbien

Nowy użytkownik
Noobie
8 Grudzień 2008
5
0
1
Mam pytanie odnosnie streemengu wideo. Filmy z DVD wrzucam do obrau ISO. Czy działa jakis sofcik na qnap ktory potrafi montowac wirtualne DVD, ktore z kolei mozna by udostępniać serwerem Twonky jako stumien wideo?
 
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych ode mnie. Czy poruszony przeze mnie temat virtual DVD jest zbyt trudny zeby go omawiać, czy moze pytanie jest z grupy naiwnych?
Widze, ze nikt nie odwazyl sie podjąc tematu.
Zapewne montowanie ISO nie stanowi problemu w linuxie ale czy zmontowane DVD można przesyłać jako strumień wideo przez Twonky?
Czekam na rady ekspertów.
 
http://www.cyberciti.biz/tips/how-to-mo ... linux.html
:)

inaczej ujmujac... zaloguj sie na konsole QNAP'a i zrob:
# mkdir -p /share/Public/ISO_MOUNT
# mount -o loop disk1.iso /share/Public/ISO_MOUNT

gdzie disk1.iso to pelna sciezka do pliku .iso
daj znac czy dziala
jak bedziesz chcial odmontowac:

# umount /share/Public/ISO_MOUNT
 
Dzieki za info. Montowanie nie sprawia mi problemu ale mimo wszystko dzieki za poradę. Bardziej zastanawia mnie fakt czy Twonky potrafi użyć tego DVD do wysłania strumienia wideo. Może w najbliższym czasie to przetestuję.

Chciałbym aby 109 była prawdziwym kombajem do udostępniania multiediów to mogło by rozwiązać problem z dziesiątkami płyt DVD.
A pro pos znajomy chciał kupic 109 v. II niestety nigdzie nie można go kupić.

Czy ktoś wie w jakim sklepie można nabyć ww. sprzęt oczywiście jeszcze przed Świętami?
Interesują mnie tylko sprawdzenie dostawcy.
 
co do zakupów - to może najpewniej byłoby u źródła (dystrybutor)? - zadzwonić i zamówić przesyłkę kurierską za pobraniem / przedpłata

co do strumieniowania to da się to zrobić pod GNU/Linuksem - ale nie jestem pewien czy qnap da radę - problemem może być wydajność systemu i ilość ramu

ja zrozumiałem (może się mylę - to mnie popraw) że chcesz strumieniować film DVD odtwarzany na qnapie
w tym celu
-montujesz obraz
-odtwarzasz film ( zamiast na ekran do strumienia który udostępniasz )
osobiście bym próbował powalczyć z VLC - ale jak się za to zabrać na qnapie nie mam pojęcia
 
Dokładnie tak chce strumieniować filmy DVD. Podzielam Twoje obawy, ze qnap nie da rade temu zadaniu.
Niedługo potestuje różne konfiguracje może wtedy zdam relacje z testów.
Kogo masz na mysli pisząc dystrybutor?

Ja kupowałem w sklepie internetowym.
 
Witam
Jestem po testach 109 II
Wrzucałem po sieci 100 GB, w tym samym czasie odtwarzalem na kompie film z virtualnego DVD zmontowanego na qnapie.
Nie było przerw w trakcie odtwarzania filmu - mozna powiedzic kanapa przeszla test pozytywnie.