Vista a QNAP - problem z transferem

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika moli, 13 Wrzesień 2008.

Ładowanie...
  1. moli

moli Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Poznań
    Local Time:
    04:55
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-109/209 100 Mbps
    Cześć

Podczas kopiowania danych z komputera na Qnapa (z użyciem Samby), transfer oscyluje w okolicach 2 MB/s. Startuje tak od 4-3 MB/s by praktycznie natychmiast spaść do okolic 2. Ponieważ Qnapa mam podpiętego do routera (3com 3CRWDR101A-75) przez 100Mb Ethernet, to jest to mocno poniżej oczekiwań.

Podejrzewam (a google mnie w tym utwierdzają), że problemem jest Vista (zainstalowana na laptopie z którego kopiuję dane, laptop połączony z routerem poprzez WiFi 802.1g) . Niestety żadna z porad znalezionych w sieci nie pomogła.

Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Pozdrawiam
    Moli

2. astonmartin

astonmartin Passing Basics Beginner

Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    W takiej konfiguracji najwęższym gardłem jest nie Vista tylko połączenie przez WLAN. Wartość 54 Mbps jest mocno teoretyczna a w praktyce często transfer oscyluje w granicach 10-30 Mbps. Wpływ na to ma wiele czynników począwszy od odleglości, przeszkód np. ściany, zakłóceń, włączone szyfrowanie też zwalnia, a skończywszy na jakości i wzajemnej kompatybilności modułów radiowych w routerze i laptopie.

Możesz wykonać test podpinając laptopa kablem do routera i sprawdzisz czy Vista rzeczywiście coś blokuje. Ja na jednym lapku mam Viste a na drugim XP i nie zauważyłem jakichś rozbieżności w szybkości transferów.

Obawiam się, że przyśpieszyć bedziesz mógł tylko przechodząc na kabel albo Wlan draft N ale to już może nie być tanie.

3. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 421 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    realna wartosc wifi dzieli sie srednio przez 2
    54mbit tyle daje chipset... natomiast podobno polowa transferu jest jedzona przez radio do kontroli strumienia czy cos
    tak mi kiedys gosc z D-Linka nagadal glupot

natomiast z firmy Interline kiedys uslyszalem lepsza teorie - i wydaje mi sie ze gosc mowil prawde (producent anten WiFi) www.interline.pl

napewno jednak wartosc 54mbit dzielimy / 2 czyli ok. 26mbit = 3,25mb/s
    faktycznie tyle da sie osiagnac... np. stawiajac dwa linksys'y apki WAP54G blisko siebie
    oddalajac je na ok. 3m mamy juz 3mb/s :D

prosze pamietac ze WAP54G dziala na bardzo dobrym radiu i chipie
    Broadcom (co prawda tanszy niz Atheros) ale nadrabia w tym rewolucyjne radio

a co do Visty...
    na Vista x64 mam transfer ok. 90mb/s ktory leci po mojej sieci 1gbit
    na XP mam transfer ok. 80mb/s ktory leci po mojej sieci 1gbit

karty sa dobrze wspierane... ale wydaje mi sie ze problemem jest w XP gorsza obsluga HDD

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.