WDC WD20EARS standby mode przestał działać

pisula

Nowy użytkownik
Noobie
1 Czerwiec 2011
2
0
1
Witam od dłuższego czasu miałem ustawione aby dysk przechodził w standby mode po 5 minutach. I od paru dni po prostu przestał reagować, nie pomagały resety, wyłączanie wszystkiego co się da ani odinstalowanie paczek qpkg, myślałem ze coś z softem jest miałem 3.4.3 wiec zainstalowałem 3.5.0 w sumie niechcąca, lecz to nic nie pomogło qnap po prsotu przestał wyłaczać dysk twardy mam WDC WD20EARS co prawda nie jest on w liście kompatybilności ale w końcu usypianie działało parę dni temu.
 
Mam ten sam problem. Nie ma to związku z wersją oprogramowania. Myślę że ma to coś wspólnego z ruchem w sieci. Nie znam sie na tym ale czuje że ruch w sieci który zawsze się odbywa zawiesza usypianie. Próbowałem wyłączyć wszystkie usługi na moim TS-112 ale to nic nie zmieniło. Po odłączeniu dysku od sieci dopiero się uśpił. Myślę że to jakieś usługi działające na routerze czy pingi z internetu albo coś w tym stylu. Jeśli ktoś bardziej obeznany niż ja może wskazać co można wyłączyć żeby uzyskać usypianie to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Marcin