Pomoc Wina routera??

H

Hanoszi

Passing Basics
Beginner
28 Czerwiec 2008
21
0
1
Witam mam kolejne pytanie.

W tej chwili kopiowanie między dyskami na serwerze to prawdziwa udręka - wolno jak jasny diabli - np przeniesienie 1gb z dysku qdownload i qmultimedia to ponad 20 minut - mam pewne podejrzenia tego stanu rzeczy (patrz tytuł) mam prostego netgear'a (http://www.netgear.com/Home/Products/Ro ... GR614.aspx) czy może to być jego wina?? Jak przyspieszyć przegrywanie między dyskami. Dodam że przegrywanie w obrębie tego samego dysku odbywa sie normalnie - wiec prawdopodobnie przy przegrywaniu dysk qnapa- dysk qnapa - bierze udział dysk urzadzenia z którego wykonywana jest komenda - np pc czyli robi sie droga qnap - pc - qnap a powinno byc tylko qnap - qnap chyba nie??
 
a w jaki sposób to kopiujesz? Wygląda na to ze przesyłasz dane 2 razy przez siec. Zupełnie bez sensu...
Zaloguj się po SSH i kopiuj pliki za pomocą Midnight Commander'a (po instalacji IPKG z QPKG)
lub uruchom Web File Manager w panelu administracji i wykorzystaj funkcję kopiowania.
 
Nicodem napisał:
Web File Manager w panelu administracji i wykorzystaj funkcję kopiowania.
ok - ale co z katalogami?? tu moge tylko kopiować tylko pliki ;(
Po za tym próbowałem i nie pomaga...

Nicodem napisał:
Zaloguj się po SSH i kopiuj pliki za pomocą Midnight Commander'a (po instalacji IPKG z QPKG)
Gdybyś mógł to przełożyć na polski początkującemu użytkownikowi.... :)
 
Hanoszi napisał:
Nicodem napisał:
Web File Manager w panelu administracji i wykorzystaj funkcję kopiowania.
ok - ale co z katalogami?? tu moge tylko kopiować tylko pliki ;(
Po za tym próbowałem i nie pomaga...

Ja mam 209PRO II, najnowszy beta-firmware (może w tym tkwi Twój problem) i mogę przenośić katalogi. Przed chwilą przerzuciłem 33Gb z kilkuset plikami w środku w 13 sekund.
 
Nicodem napisał:
Hanoszi napisał:
Nicodem napisał:
Web File Manager w panelu administracji i wykorzystaj funkcję kopiowania.
ok - ale co z katalogami?? tu moge tylko kopiować tylko pliki ;(
Po za tym próbowałem i nie pomaga...

Ja mam 209PRO II, najnowszy beta-firmware (może w tym tkwi Twój problem) i mogę przenośić katalogi. Przed chwilą przerzuciłem 33Gb z kilkuset plikami w środku w 13 sekund.

mogę Ci na razie tylko zazdrościć bo do 201 firmware jest sprzed ok 3 miesięcy ale nie rozwiązuje mojego problemu i chyba brak widoków na aktualizacje- ale poczekaj znajdę rozwiązanie <wsciekly> - ;)

Jeszcze jedno co to zaloguj sie po SSH??
 
Panowie/Panie

zmieniłem router, dodałem switcha i... nic
12gb - 1h po lanie taki transfer....
Może ktoś pomoże?? ANYONE??

Router - D-Link DIR-655, switch D-Link DGS- 1005D,
 
Faktycznie przenosszenie z www qnapa powinno dzialać idealnie dla mnie jest to rewelacyjna sprawa, normalne kopiowanie to szok a przenoszenie z poziomu www działa nieporównywalnie szybciej może wina przeglądarki ? moze masz jakas usługe włączoną która właśnie spowalnia kopiowanie. Wyłacz kosz i inne rzeczy jeśli nie uda się przenieść szybko po www to w ostateczności zainstalował bym na nowo oprogramowanie na qnapie lecz jest to bardzo ostateczna ;)