WItam i od razu pytam

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

m@k

Passing Basics
Beginner
6 Maj 2009
22
2
3
Kraków
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, wczoraj dołączyłem do grona posiadaczy qnapow z modelem TS-109 II

Na wstępie mam pytanie: co może oznaczać migająca dioda STATUS - raz na czerwono i raz na zielono. Wyjaśnienie z instrukcji mnie nie zadawala - wcale nie updatuję firmware'u. W momencie instalacji podałem najnowszy dostępny firmware tj. 2.1.4 build 0318 i z takim działam już od kilkunastu godzin.

Nieaktulne - restart pomógł.

Inna rzecz która mnie niepokoi, to transfer. Teraz wgrywam sporo plików z komputera na QNAP'a i transfer mam 4MB/s - 4.5MB/s (bajty, nie bity). Sieć mam 100 Mb/s. Komputer jest połączony z QNAPem za pośrednictwem Linksysa WAG160N kablem. Pliki wgrywam z XP do wysharowanego folderu Public.

Jeszcze mnie zaskoczyło, że w momencie kopiowania dość wyraźnie jest obciążony procesor QNAPa. top pokazuje obciążenie z rzędu 60-80% dla procesu smb.

Czy to jest normalne? Czy mam uszkodzony np. dysk (Seagate ST31500341AS CC1H, jedyny 1.5TB na liście przetestowanych przez QNAP na TS-109 II). Na razie zapuściłem sprawdzanie dysku.

m@k
 
Miałem też małą przygodę podczas instalacji Optware. Instalacja zakończyła się błędem. Jak się okazało miałem cyfrówkę w adresie gatewaya i qnap nie mógł sobie dociągnąć tego co tam potrzebował. Poprawiłem adres i tu pojawił się problem. Ponowna próba instalacji kończyła się błędem, że Optware jest już zainstalowany. Wyczyszczenie całego qnapa i zainstalowanie wszystkiego od nowa oczywiście pomogło. Na szczęście nie miałem jeszcze żadnych danych.
Ciekawe, jak można manualnie usnąć informację o zainstalowanym qpkg?
 
m@k napisał:
Poprawiłem adres i tu pojawił się problem. Ponowna próba instalacji kończyła się błędem, że Optware jest już zainstalowany. Wyczyszczenie całego qnapa i zainstalowanie wszystkiego od nowa oczywiście pomogło.
też ostatnio miałem taką sytuacje. Przerwałem w jakichś tam procentach instalacje Optware. Ponowne zainstalowanie nie było możliwe. Próbowałem usunąć lecz w panelu QPKG nie było nawet takiej możliwości . Postanowiłem że kiedy indziej się za to wezme bo akurat nie miałem czasu na zabawe.
Co się okazało, pomógł restart, pojawił się w liście Optware i go usunełem. Proces instalacji zakończony powodzeniem.
 
Zastosowałem się do instrukcji, jak małpka - nie wiedząc co zmieniam. Czy takie modyfikacje konfiguracji samby mogą w czymś zaszkodzić? Jakie mogą być efekty uboczne - na co powinienem zwrócić uwagę?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.