Pomoc WOL i zasilanie

zorg221

Passing Basics
Beginner
3 Luty 2014
23
8
3
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
100 Mbps
witam,
mam następujący problem
pomimo, iż mam odpowiednie opcje zaznaczone w harmonogramie ( np. starty o 7:00 i koniec o 21:00) serwer (TS-2221) prawidłowo rozpoznaje jedynie zakończenie pracy.
drugim problemem jest opcja WOL - jak powinna prawidłowo działać ? wyobrażałem sobie, że po wpisaniu IP serwera ( obojętnie czy w LAN czy za routerem) serwer plikowy się obudzi ... ale tak nie jest.


pozdrawiam
jerzy
 
To ci odrazu odpowiem
WOL (Info) nie budzi komputerów na podstawie adresu IP tylko na podstawie adresu MAC bo skoro jest wyłączony to nie posiada adresu IP (nawet jak ma ustawiony na stałe - prosty test spróbuj go spingować jak jest wyłączony ciekawe czy odpowie) a co za tym idzie jak sobie wyobrażasz obudzenie komputera przy np takim układzie sieci: sieć publiczna (adresy IP z klasy publicznej) -> router albo routery (tucież inne urządzenia sieciowe) -> sieć prywatna (adresy IP z klasy prywatnej - nieroutowalne)
 
harm.jpg
oto screen
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Proszę skorzystać z wyszukiwarki na forum, temat niejednokrotnie poruszany ...
Gdy znalezione informację nie będą wystarczające nie doprowadzą do rozwiązania problemu proszę pytać.
 
Wiesz co na początek bym zaczął od aktualizacji QTS do 4.0.5 bo z tego co pamiętam w moim 420 na tej wersji miałem jazdy ze strefami czasowymi i ciągle mi czas wariował, nie wiem przypadkiem czy ten problem występuje też w twoim modelu

Dodatkowo zajrzyj tu: QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)
masz tam fixy to Time machine a jak ci czas działa "inaczej" to w żaden sposób harmonogram ci nie będzie działał poprawnie
 
ok, rzeczywiście jest aktualizacja do pobrania. nota bene nigdy bym na to nie wpadł skoro przy próbie znalezienia aktualizacji ( w zakładkach QTS ) system informuje o aktualności oprogramowania. spróbuję dzisiaj to wgrać i dam znać jaki jest wynik. jeszcze raz dzięki.

harm1.jpg
 
Proszę skorzystać z wyszukiwarki na forum, temat niejednokrotnie poruszany ...
Gdy znalezione informację nie będą wystarczające nie doprowadzą do rozwiązania problemu proszę pytać.
przeglądnąłem forum w temacie harmonogramu ( przepraszam, że nie zrobiłem tego z pośpiechu wcześniej), ale opisane propozycje też, z tego co czytam i sam próbowałem, nie rozwiązały problemu. zaktualizowałem wczoraj system ts-221 do wersji 4.0.5 pobranej z www, wgrałem poprawki typu time machine. efekt jest taki, że harmonogram dalej nie działa. wyłącza się jak ta lala, wol działa, ale start ręczny .... jak facet po 40
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
ale start ręczny .... jak facet po 40
hehehehe proszę mi tu nic nie insynuować ... ja tam jestem wiecznie młody.
Wystarczy też na kolegę @avis popatrzeć :D tudzież na jeszcze innych Panów z bractwa Qnap ... :p

No to co teraz źle funcjoniren?
Piszesz pobierzecie że problem z harmonogramem, proszę bardziej opisowo, możesz też zrzut ekranu dodać używając butonsa Dodaj plik ...
 

Mogą Cię zainteresować