Pomoc wolne działanie www TS 112P

bass98

Passing Basics
Beginner
7 Luty 2015
20
4
3
38
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
mam taki problem, łącze wydala spokojnie - światłowód 100/60

użycie ramu w normie, ale sam procesor nie wiem czy nie wyrabia czy to kwestia konfiuguracji czegoś, strony generowane PHP ładuje koszmarnie długo
moze to cos z oszczedzaniem energii??

znalazlem skrypt php do sprawdzania czasu ladowania strony

PHP:
<?php
function get_time()
{
list($usec, $sec) = explode(' ', microtime()); return ((float)$usec + (float)$sec);
}

$tmp['start'] = get_time();

for($h = 0; $h < 1000000; ++$h)
{
$tmp['random_number'] = rand();
}

echo round((get_time() - $tmp['start']), 8);
?>

odpalamy go i pokazuje sie czas - czyli pewnie wydajnosc, na starym serwerze w niemczech - wynik miliona cyklów w skrypcie - 0,18s, qnap obecnie 2,08

ktoś tam pisał o tym ze virtual host cos spowolniał?

zachecam do testowania i publikowania wyników u Was :)
ma ktos moze qnapa 253pro i moglby przetestowac?
zjechałem do 1,97, powylaczalem rozne rzeczy, ale wynik jest daleki od oczekiwań
zmodyfikowalem htaccess do cache'owania stron generowanych i działa mjut malyna

aczkolwiek apache tez ma opcje cachowania - nie wiem czy ona teraz domyslnie jest wlaczona w qnapie?
 

Załączniki

  • time.php
    278 bytes · Wyświetleń: 30
U mnie to samo na TS 212P, www się strasznie muli. Joomla to mordęga. W sumie kupiłem ten serwerek po części do testowania-budowania stron. Ale teraz wiem że się nie nadaje. Dużo szybciej testuje sobie skrypty na serwerze na zewnątrz. Chyba że coś ja źle ustawiwam. CZy komuś takie serwisy jak joomla czy inne cms-y działają szybko ?
 
No i www odpalisz, ciotce zdjęcia udostępnisz, stronę wizytówkę również zrobisz... (do tego służy to urządzenie).
A jak potrzeby większe to i portfel trzeba szerzej otworzyć.

PS
Jeśli potrzebowałeś urządzenia pod hosting to źle wybrałeś. W cenie NAS'a miałbyś na kilka lat serwer wraz z domeną.
PS2
U mnie wasz test kończy się wynikiem 0.19488502
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Skoro w folderze reklamowym i w urządzeniu istnieje taka funkcja jak serwer www to powinno to działać. Jest, bo jest ale na tym g... zrobisz.
Jest serwer WWW ? Jest ? Działa ? Działa , wolno ale działa.

Oczekujesz że maluch będzie miał ładowność TIRa ? Nie tędy droga.

Mój VPS: 0.22574902
Moja obciążona 219P+: 4.8731842
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
U mnie to samo na TS 212P, www się strasznie muli. Joomla to mordęga. W sumie kupiłem ten serwerek po części do testowania-budowania stron. Ale teraz wiem że się nie nadaje. Dużo szybciej testuje sobie skrypty na serwerze na zewnątrz. Chyba że coś ja źle ustawiwam. CZy komuś takie serwisy jak joomla czy inne cms-y działają szybko ?
A byś był tak błyskotliwy czytając w tej ulotce specyfikację techniczną wspominającą ile tam jest ramu i jaki procesor bylibyśmy wszyscy tutaj wdzięczni.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. działa wolno
  2. wolne działanie