Pomoc Wolny dostęp do zasobów

jaceknovum

Nowy użytkownik
Noobie
6 Lipiec 2018
3
0
1
40
QNAP
null
Ethernet
null
Witam

10x WDC WD101KFBX w RAID10 + 2x KINGSTON SKC400S37256G w RAID1 pamięć podręczna ustawiona jako Odczyt/Zapis.

Zauważyłem że podczas pakowania lub rozpakowywania archiwum na serwerze jego wydajność znacznie spada. Pracuje na nim kilkunastu użytkowników i jeżeli jedna osoba coś archiwizuje reszta ma problem z dostępem do udziałów sieciowych, np. zwykła próba wejścia na lokalizację skutkuje "windowsowym zielonym paskiem odczytu oraz kółeczkiem zamiast myszki". Trwa to od kilku do kilkunastu sekund. Czasem nie można nawet utworzyć zwykłego katalogu.

Dodatkowo mimo ustawienia czyszczenia pamięci podręcznej(codziennie 2:00) po zapełnieniu utrzymuje się ona w granicach 100%(przypisane).


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0675 Build 20180810
Model serwera: QNAP TS-1231XU-RP
 
Zauważyłem że podczas pakowania lub rozpakowywania archiwum na serwerze jego wydajność znacznie spada
Nic nowego ... przecież ta operacja jest mocno i/o obciążająca.

ustawienia czyszczenia pamięci podręcznej(codziennie 2:00) po zapełnieniu utrzymuje się ona w granicach 100%(przypisane).
No halo, włączasz cache i potem go kasujesz ... coś tu nie ten teges! Nieużywany RAM/cache to marnotrawstwo zasobów.
 
Zauważyłem że podczas pakowania lub rozpakowywania archiwum na serwerze jego wydajność znacznie spada
Nic nowego ... przecież ta operacja jest mocno i/o obciążająca.

ustawienia czyszczenia pamięci podręcznej(codziennie 2:00) po zapełnieniu utrzymuje się ona w granicach 100%(przypisane).
No halo, włączasz cache i potem go kasujesz ... coś tu nie ten teges! Nieużywany RAM/cache to marnotrawstwo zasobów.

Ok skoro cache ma być zapełnione to dlaczego jeżeli jest pusty do zasoby działają elegancko a jak pełny to ludzie dostają "zwiechy":/

Dzisiejsza sytuacja: jeden z użytkowników kopiował pliki za to kolejny dostawał "freezy" - sprawdzam obciążenie procesora, ramu czy sieci i wcale nie są jakieś wysokie.