Pomoc Wordpress, Joomla nie może połączyć się do bazy danych po instalacji MariaDB10

Victor_PL

Passing Basics
Beginner
4 Listopad 2017
11
3
3
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witajcie.

Chciałem uruchomić stronkę na Joomla w wersji 4.0.5 dlatego musiałem zainstalować MariaDB10. Niestety pojawiło się kilka problemów przy instalacji MariaDB10 ale w większości znalazłem rozwiązanie i wkońcu udało mi sie urochomić phpMyAdmin. Poniżej kilka informacji z phpMyAdmin
  • Serwer: Localhost via UNIX socket
  • Typ serwera: MariaDB
  • Połączenie z serwerem: SSL nie jest używany Dokumentacja
  • Wersja serwera: 10.5.8-MariaDB-log - MariaDB Server
  • Wersja protokołu: 10
  • Użytkownik: root@localhost
  • Kodowanie znaków serwera: cp1252 West European (latin1)
    • Apache
    • Wersja klienta bazy danych: libmysql - mysqlnd 5.0.12-dev - 20150407
    • Rozszerzenie PHP: mysqliDokumentacja curlDokumentacja mbstringDokumentacja
    • Wersja PHP: 7.3.7
Po uruchomieniu utworzyłem nową baze danych pod Joomle i uruchomiłem kreator strony. I tu pojawił sie problem którego nie moge przeskoczyć bo kreator zwraca błąd:
"Nie można połączyć się z bazą danych. Instalator zwrócił błąd o numerze: Could not connect to database: No such file or directory"
Pomyślałem że może coś z Joomla, więc spróbowałem uruchomić kreator WordPress, (który na MariaDB5 działał bez problemu), niestety i tym razem otrzymałem komunikat:
"Error establishing a database connection"

Nie wiem co mam/ co moge zrobić w tym momencie więc proszę o pomoc.

-------------------
Qnap TS 453A
8GB RAM
QTS5.0.0.1891


Pozdrawiam
 
Przepraszam że nie dopisałem od razu, Zainstalowałem z Qnap App Center.
Nie znam sie na komendach linuksowych więc ograniczam sie do tego co dostępne od Qnap, ale potrafię zedytować plik lub wydać gotową komendę w SSH.
 
No to rób zgłoszenie do Qnapa przez Helpdesk - niech ogarniają swój bubel.
Opcja 2 to instalacja w dockerze: Docker Hub
Zgłoszenie wysłalem 2 dni temu kiedy walczyłem z brakiem edycji pliku "config.inc.php". Niestety ale osoba ,która mi odpisała ,sprawiała wrażenie że wie tyle samo na ten temat co ja lub mniej. Sam zacząłem grzebać i u mnie okazało się ,że mimo iż na swoim użytkowniku mam prawa Administratora to nie mogłem edytować tego pliku, dopiero kiedy włączyłem systemowe konto admin i zalogowałem się jako admin mogłem go edytować. Dlatego szukam pomocy na forach.

Co mogę zrobić w DockerHub?
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nie można połączyć się z bazą danych. Instalator zwrócił błąd o numerze: Could not connect to database: No such file or directory
  2. baza danych
  3. apache na Qnap
  4. problem z baza danych
  5. QNAP MARIADB WORDPRESS
  6. wordpress baza
  7. serwer bazy danych
  8. wordpress baza danych
  9. Apache
  10. TS-230 joomla