Pomoc Współpraca Qnap z Hikvision DS-2CD2685FWD-IZS

Maciek90

Nowy użytkownik
Noobie
28 Styczeń 2019
6
0
1
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Jako, że to mój pierwszy post, witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Planuję zbudować zestaw z trzema lub czterema kamerami IP do monitorowania mojej posesji i wykorzystać mojego Qnapa do rejestrowania obrazu z tych kamer. W związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy Qnap TS-251A z 8 GB RAM poradzi sobie z, zakładając najbogatszym i co się z tym wiąże, najbardziej zasobożernym, zestawem czterech kamer DS-2CD2685FWD-IZS? Czy nie spowolni to zbytnio serwera przy np. przeglądaniu plików?
2. Czy QVR w tym Qnapie obsługuje wszystkie "bajery" tej kamery tzn. np. motozoom, nagrywanie w 4K z kompresją HEVC, nagrywanie dźwięku przy ewentualnym dołączeniu do kamery mikrofonu?
3. Czy ktoś może miał już do czynienia z tym modelem kamery i może powiedzieć kilka słów na jej temat? Jest jedna kwestia, która nieco mnie w niej niepokoi, a mianowicie jej szczytowy pobór mocy, który wg informacji na stronie producenta wynosi 19W. Poszperałem troszkę w internecie w poszukiwaniu switchów PoE i praktycznie wszystkie z czterema portami PoE mają moc szczytową w okolicach 60W. Jak łatwo policzyć cztery wymienione przeze mnie kamery teoretycznie w szczycie mogę pobrać 76W, a więc 60W ze switcha może nie wystarczyć. Zauważyłem jednak pewien fakt, mianowicie kamery tego samego producenta pozbawione funkcji motozoom mają szczytową moc sporo niższą, w okolicach 10-12W. Czy zatem można przyjąć, że zwiększony apetyt na energię kamery z motozoomem spowodowany jest silnikiem służącym do ustawiania ogniskowej? Jeśli tak by było to wydaje mi się, że można przyjąć, iż switch o mocy 60W będzie wystarczający dla czterech takich kamer, ponieważ w jednym momencie regulować ogniskową można jedynie w jednej kamerze i jedynie jedna z kamer będzie pobierać maksymalną moc, a pozostałe nieco niższą. Czy dobrze rozumuję?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. "nagrywanie dźwięku"
  2. qnap hikvision