Pomoc WSPARCIE W KONFIGURACJI - ZAPŁACE - BO JUŻ SAM PŁACZĘ :(

gdamichal89

Nowy użytkownik
Noobie
1 Lipiec 2023
3
0
1
35
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Hej Dobrzy Ludzie,

Myślałem że sam podołam, ale jednak złożoność mnie pokonała.
Chętnie nawet zapłacę komuś za pomoc i konfigurację mojego QNAP TS-251D,. QNAP stoi z dyskami, po sieci lokalnej śmiga jako przestrzeń dyskowa, ale teraz przyszedł czas na użyteczność. Połączenie tych wszystkich aplikacji mnie przerasta, QVPN zrobiłem - lokalnie się łączy a na internecie komórkowym już nie.
Chętnie komuś zapłacę kto zrobi mi na tip top:
1) Autobackup zdjęć z telefonów przez internet (nie w sieci lokalnej) tak żeby samo się przerzucało po zrobieniu zdjęcia na QNAP a na telefonie wciąż pozostawał dostęp do tych zdjęć. Dokładnie jak google photos. Może SMBSync2 ?
2) Auto Backup komputerów
3) Podłączy nextcloud do NAS-a
4))Auto Backup telefonów
5) Dostęp do plików przez VPN/inne

Albo chociaż pozwoli na konsultacje telefoniczne choćby w jednym z powyższych zagadnień ... już nie mam sił...
Z góry dziękuję za chętnych wojowników :)
 
Auto Backup komputerów
zrobić udział na qnapie o nazwie BACKUP - zainstalowac Veeam Backup i kazać mu robić kopie zapasowe na ten udział na QNAPie. Tylko w sieci lokalnej.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=BXIGkJ3H4LM
?

Podłączy nextcloud do NAS-a
Raczej zainstaluje nextclouda na NASie ? Tutaj trzeba wiedziec co sie chce ? ile plików etc ?
Auto Backup telefonów
telefon ? nokia 3310i ? doprecyzuj system telefonu. Brzmi jak zadanie dla nextclouda ?

Dostęp do plików przez VPN/inne
VPNa konfigurujesz na QNAPie, przekierowujesz porty na routerze dla VPNa i voila.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=xyxv0Y_MRsg


1) Autobackup zdjęć z telefonów przez internet
To wymaga PUBLICZNEGO adresu IP, masz taki ?
Masz dostęp do routera i możesz przekierować porty ?

Bez tego to nawet nie dotykałbym tematu.

Jeżeli Twoim NASem jest TS-239PRO .. sprzedaj go w diabły - to nadaje się tylko do przechowywania plików! VPN i inne pierdoły zabiją go i będzie niezadowolony.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
zrobić udział na qnapie o nazwie BACKUP - zainstalowac Veeam Backup i kazać mu robić kopie zapasowe na ten udział na QNAPie. Tylko w sieci lokalnej.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=BXIGkJ3H4LM
?


Raczej zainstaluje nextclouda na NASie ? Tutaj trzeba wiedziec co sie chce ? ile plików etc ?

telefon ? nokia 3310i ? doprecyzuj system telefonu. Brzmi jak zadanie dla nextclouda ?


VPNa konfigurujesz na QNAPie, przekierowujesz porty na routerze dla VPNa i voila.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=xyxv0Y_MRsg



To wymaga PUBLICZNEGO adresu IP, masz taki ?
Masz dostęp do routera i możesz przekierować porty ?

Bez tego to nawet nie dotykałbym tematu.

Jeżeli Twoim NASem jest TS-239PRO .. sprzedaj go w diabły - to nadaje się tylko do przechowywania plików! VPN i inne pierdoły zabiją go i będzie niezadowolony.

Telefon: Galaxy Note 20 - Android 13.
QNAP - TS-251D

Backup komputer - dziękuję
Backup telefon + przesyłanie zdjęć - mam UPC więc nie mam szans na stałe IP, eliminuje to wykorzystanie nextcloud-a ew. jakieś inne alternatywy ?
VPN - mam ustawiony QBelt + QVPN jednak nadal przez sieć kom. widzi NAS ale po kliknięciu połącz łączy 15 min. i brak faktycznego połączenia.
 
UPC - ma zewnętrzny IP z tego co piszą ludzie, kontakt z pomocą i prośba o przełączenia na IPv4. Zmienny ale to można rozwiązać przez DDNS.
VPN - QBelt jest wolny jeśli chodzi o połączenie, ogarnij wireguard, jak otrzymasz zew. IP oraz otworzysz mu port na routerze to łączy się w 1s. Możesz też spróbować Tailscale - nie wymaga otwierania portów i obecnie aplikacja w sklepie qnap jest już dostępna.
 
  • Lubię to
Reakcje: pbxfxo
UPC - ma zewnętrzny IP z tego co piszą ludzie, kontakt z pomocą i prośba o przełączenia na IPv4. Zmienny ale to można rozwiązać przez DDNS.
w routerze to sie zmienia
albo router przelaczasz na bridge i wstawiasz swoj ipv4

VPN - QBelt jest wolny jeśli chodzi o połączenie, ogarnij wireguard, jak otrzymasz zew. IP oraz otworzysz mu port na routerze to łączy się w 1s. Możesz też spróbować Tailscale - nie wymaga otwierania portów i obecnie aplikacja w sklepie qnap jest już dostępna.
w zwiazku z duza iloscia zgloszen jakie mamy na temat wireguard nie moge wypowiedziec dobrego zdania po za predkoscia
imho jesli bedzie dzialac to spoko
a jesli nie lub klient ni ebedzie mial routingu do local lanu to nie ma co tracic czasu na wireguarda
 
Panowie, dziękuję za odpowiedzi i burzliwą dyskusje na chat - nie mam jeszcze uprawnień żeby tam pisać, ALE
czy któryś z Was przyjąłby zlecenie na doradzenie i ustawienie mi sieci domowej z VPN? Mi już się nerwy skończyły na google, YT, reddita i Qnap forum. ALBO jest w stanie polecić mi dobrą duszyczkę?
 
Widzę, że masz podobne wymagania co i ja. Więc napiszę jak to mam zrobione.
Też mam internet z UPC a więc mam publiczne ale zmienne IP. Co prawda adres IP zmienia się co kilka miesięcy ale i tak korzystam z DDNS .
Tam chyba wszystkim dają IPv6 więc potrzebny jest telefon na infolinię, dzwonisz i mówisz, że chcesz mieć IPv4 i takie nadają - samemu chyba tego się nie da zmienić. A jak już masz IPv4 to router od nich zmieniasz w tryb pracy bridge i wszystko pozostałe robisz na swoim routerze. Tak jest najlepiej, bo wtedy masz pełną kontrolę nad swoją lokalną siecią.

Automatyczne kopiowane zdjęć i filmików z telefonu na QNAPa mam zrobione TYLKO w sieci lokalnej (nie przez internet) za pomocą QuFile. Raz ustawiasz, potem działa bezobsługowo. Dlaczego kopiuję tylko przez wifi? No bo będąc poza domem (np. na wakacjach) zrobię pewnie sporo zdjęć i nagram sporo filmików - po co mam to wszystko pchać przez internet. Wrócę do domu, to wszystko automatycznie mi się skopiuje - mi to wystarcza.

Piszesz o autobackupie komputerów - pytanie czy masz na myśli backup czy synchronizację? Przynajmniej dla mnie to różnica, bo w moim rozumieniu backup to robienie kopii co jakiś czas (co miesiąc/dzień/godzinę etc) a synchronizacja to odwzorowanie w czasie rzeczywistym.
Druga sprawa to czy chcesz mieć kopię WSZYSTKIEGO czy tylko wybranych katalogów?
Ja u siebie mam to drugie czyli synchronizację wybranych katalogów. Swego czasu spędziłem bardzo dużo godzin na testach takich rozwiązań, brałem pod uwagę szybkość działania i łatwość obsługi i wybrałem FreeFile Sync. Jestem bardzo zadowolony.

Temat VPN też kiedyś mocno rozpracowywałem i też pod kątem szybkości działania i łatwości obsługi. Wybór padł na OpenVPN z którego korzystam na komputerze i Androidzie - działa bez problemu od dawna. A ostatnio, po zmianie routera, serwer VPN mam na routerze i też wybrałem OpenVPN (jednak wiele lat serwer miałem na QNAPie i też było wszystko OK).

Co do Nextclouda się nie wypowiadam bo nie korzystam.
 
  • Lubię to
Reakcje: gdamichal89

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nextcloud
  2. qbelt
  3. qsync
  4. Tailscale
  5. openvpn
  6. zdjęcia w telefonie
  7. synchronizacja
  8. zdjęcia
  9. ddns port
  10. konfiguracja TS 464
  11. qfile
  12. qnap 473
  13. Qsync pro
  14. wireguard
  15. qvpn
  16. backup ftp
  17. qfile pro
  18. backup
  19. QNAP TS-251D
  20. Qfile nie łaczy się z Qnap
  21. mars
  22. ddns
  23. qufile
  24. backup aplikacji qvpn
  25. router zte
  26. konfiguracja ssd
  27. zdjęć
  28. qbelt dostęp do plików
  29. konfiguracja qvr pro
  30. qsync czy qfile