Wszelkie doświadczenia,z kamerkami (opisy,recenzje,opinie)

daniel300

Passing Basics
Beginner
1 Styczeń 2009
21
0
1
Witam wszystkich.Temat ogólny jeszcze nie opisywany a na pewno ciekawy.Miele widziane komentarze i opinie (na podstawie własnych doświadczeń.Zamierzam kupic kamerke do qnap ts 109 II pro.najlepiej bezprzewpdową ,monitorującą np: pokój (z mozliwościa uruchomienia podczas wykrycia ruch :u i wysylającą obraz na email.Czy to jest wogule mozliwe?Dzieki za wszelkie info pozdrawiam wszystkich :D
 
O ile wiem, to nawet same kamery IP oferują takie możliwości (chociaż wysłanie kilku zdjęć na maila to może nie wszystkie posiadają) bez obsługi qnapa <cwaniak>
 
Witam ponownie.Tak jak pisałem powyżej zamierzam kupić kamerke do qnapa lub poprostu do kompa.Bede wdzięczny za fachowe doradztwo.Macie jakieś swoje typy.A co mozecie powiedzieć o tych modelach.1) creative cam optia AF 2) CREATIVE LIVE! CAM VIDEO IM PRO. 3)Microsoft VX-7000 LifeCam. Z gory wielkie dzieki za opinie
 
Panowie 50 odsłon i nikt nic nie pisze.Właśnie kupiłem kamerkę creative life optia af i nie moge znaleść sterowników pod qnapa ts 109 pro.Czy wie ktoś skąd moge je bobrać i jak zainstalować>Będe wdzieczny za info pozdrawiam
 
hej - nikt nic nie pisze bo pewnie nikt z podczytujących nie ma kamerki choć chciałby :p
przykład choćby w tym wątku - pytanie o konkretną kamerkę, dużo odsłon i bez odzewu :(

nie wiem czy nie zrobiłeś błędu - na liście kompatybilności nie ma tej kamerki - jak nie ma na liście to ja bym sprawdzał najpierw czy chipset kamerki jest taki jak na tych z listy kompatybilności - ewentualnie czekałbym na opinię kogoś komu się udało kamerkę spoza listy zainstalować

pozdrawiam, c.
 
Dziekuje za odzew.Nie bardzo wiem odnosnie listy kompatybilnosci,jezeli chodzi o liste dostepnych sterownikow w qnapie to mysle ze to tylko kwestia sterownikow,i tu pojawia sie problem.Jedyna strone jaka znalazłem ze sterownikami a własciwie lista ktora informuje ze sa stery pod linux do tej kamerki,miesci sie tu: http://linux-uvc.berlios.de/ aczkolwiek nie moge z niej ich pobrac to po pierwsze a po drugie nie wiem jaka dystrybucja linuxa jest w qunapie ( WIEM TYLKO ZE TO SPECJALNA WERSJA POD QNAP)I JAK EWENTUALNIE ZAINSTALOWAĆ JE W QNAPIE.Moze ktos wie gdzie moge znalesc sterowniki i jak je zainstalować.Podejrzewam ze bez nowej kamerki sie nie obejdzie a szkoda bo ta kamerka jest calkiem calkiem.Pozdrawiam wszyskich.
 
daniel300 napisał:
Nie bardzo wiem odnosnie listy kompatybilnosci

lista kompatybilności na stronach qnap

jak kamera jest na tej liście to znaczy że będzie działać - jeśli kamerki na tej liście nie ma to ja bym takiej nie kupował - chyba że znalazłbym na forum gotowe rozwiązanie od kogoś kto ma uruchomioną kamerkę spoza listy

Na berlios zerknąłem - tam są stery do jakiejś kamerki podłączanej przez usb?? wydawało mi się że rozmowa tyczy kamerek IP - tj. podłączanych do sieci za pomocą kabelka rj-45 ewentualnie bezprzewodowo

Na qnapie jest linuks ale nie na x86
- czyli żeby zainstalować cokolwiek (o ile nie ma gotowej paczki - binarek) trzeba samodzielnie skompilować źródła - a to nie jest prosta sprawa (przynajmniej dla mnie) - potrzebne są poza źródłami narzędzia do kompilacji - po zainstalowaniu środowiska/crosscompilera okaże się że trzeba instalować jakieś niestandardowe (dla qnapa) biblioteki etc.

Kamera IP sama zajmuje się kompresją obrazu i po kabelku przesyłany jest jedynie obraz wynikowy - nie wiem czy na qnapach realne jest uruchomienie kamery na usb (całą robotę z obróbką/ kompresją obrazu musiałby robić qnap)

pozdrawiam, c.
 
Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz.kamerke kupiłem z myślą o kompie nie myslałem o kupnie kamerki Ip,myslałem ze zwykła kamerke na usb takze mozna podłączyć do qnapa bez problemu Jezeli zdecyduje sie na kupno kamerki pod qnapa napewno najpierw sprawdze liste w qunapie.Jeszcze raz dzieki za odpowiedz pozdrawiamc