Pomoc Wyłączający się QNAP TS-231P

r.antkowiak

Nowy użytkownik
Noobie
9 Wrzesień 2020
2
0
1
54
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam.

Mój QNAP wyłącza się w całkiem nieoczekiwanych momentach. Dzieje się to co kilka dni. Potrafi działać tydzień czasu i następnie sam się wyłączy. Później działa np. 2 dni i znowu się wyłącza. Nie wiem czym to jest spowodowane. Nie posiadam ustawionego harmonogramu zasilania, sprawdziłem ustawienia zasilania ( EOP, WOL ) i nie mam ustawionego nic, co by mogło sugerować wyłączanie. Wiem, że przyczyn może być multum i ciężko dywagować, ale może ktoś miał lub widział podobne logi i może mnie jakoś nakierować:

Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość
Informacja 2020/09/08 17:18:12 System 127.0.0.1 Power NAS Power Status [Power] System shut down on Tue Sep 8 17:18:11 CEST 2020.
Informacja 2020/09/08 17:15:55 System 127.0.0.1 Network & Virtual Switch --- [Network & Virtual Switch] Stopped Network & Virtual Switch.

Czyli zawsze parę minut przed wyłączeniem następuje zatrzymanie sieci.

Dzieje się tak już od jakiegoś czasu. System co jakiś czas sam się uaktualnia. Dyski były sprawdzane, brak błędów. Pamięć RAM jest ta, która była przy zakupie, nic nie było dokładane.

Z logów wynika, że to nie jest jakiś błąd, tylko tak jakby QNAP sam się wyłączał w sposób prawidłowy. Tylko nie wiem dlaczego.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-231
 
Jest możliwość że jest to coś związanego z oprogramowaniem, ale często zdarza się uszkodzenie zasilacza w urządzeniach na ARM. Wiem że ciężko załatwić zasilacz zastępczy ale są takie zasilacze Pulsara 7A. Być może masz taki aby podłączyć i sprawdzić. Albo jakiś zasilacz komputerowy ATX 300W na jednym z wyjść 12V powinien mieć powyżej 10A. Dokupić wtyczkę podłączyć na krótko i sprawdzić.
Jeśli to nie Twoja najmocniejsza strona to reinstalka systemu do zera :)
 
Witam.

Mój QNAP wyłącza się w całkiem nieoczekiwanych momentach. Dzieje się to co kilka dni. Potrafi działać tydzień czasu i następnie sam się wyłączy. Później działa np. 2 dni i znowu się wyłącza. Nie wiem czym to jest spowodowane. Nie posiadam ustawionego harmonogramu zasilania, sprawdziłem ustawienia zasilania ( EOP, WOL ) i nie mam ustawionego nic, co by mogło sugerować wyłączanie. Wiem, że przyczyn może być multum i ciężko dywagować, ale może ktoś miał lub widział podobne logi i może mnie jakoś nakierować:

Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość
Informacja 2020/09/08 17:18:12 System 127.0.0.1 Power NAS Power Status [Power] System shut down on Tue Sep 8 17:18:11 CEST 2020.
Informacja 2020/09/08 17:15:55 System 127.0.0.1 Network & Virtual Switch --- [Network & Virtual Switch] Stopped Network & Virtual Switch.

Czyli zawsze parę minut przed wyłączeniem następuje zatrzymanie sieci.

Dzieje się tak już od jakiegoś czasu. System co jakiś czas sam się uaktualnia. Dyski były sprawdzane, brak błędów. Pamięć RAM jest ta, która była przy zakupie, nic nie było dokładane.

Z logów wynika, że to nie jest jakiś błąd, tylko tak jakby QNAP sam się wyłączał w sposób prawidłowy. Tylko nie wiem dlaczego.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-231
I jak rozwiązałeś problem z wyłączającym się Qnap ? Od paru dni mam to samo i nie mogę dojść w czym leży problem. Qnap tvs-672x-i5-8g
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/wy%C5%82%C4%85czaj%C4%85cy-si%C4%99-qnap-ts-231p.34136/
  2. Sam się wyłącza qnap
  3. ustawienia sieci
  4. brak w sieci
  5. firmware
  6. tvs-672x-i5-8g
  7. wyłącza się
  8. ssd na system
  9. zasilania