Pomoc Wybudzanie z sieci, PC podpiętego do Qnap

ghost212

Entry Technician
Q Associate
27 Styczeń 2017
46
3
8
35
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Taka sytuacja:
Router(z wifi)-->Switch--> Qnap LAN1---> Qnap LAN2--> PC
Czyli qnap bierze internet z LAN 1
a PC bierze internet przez QNAP spięty z LAN2

Czy jest opcja żeby do PC wysłać magic packet z wewnątrz sieci, tj. z innych urządzeń spiętych z routerem ?
Jak PC jest włączony to bez problemu przyjmuje magic packet z komórki(wifi) (sprawdzane śledzeniem UDP), natomiast wydaje mi się że problemem jest QNAP, który nie działa jak switch i przy braku połączenia (PC OFF) od razu odcina LAN od reszty sieci, przez co nie ma możliwości cokolwiek wysłać do PC?

Jeżeli ktoś ma pomysł na rozwiązanie, ewentualnie potwierdzi że to niewykonalne to prośba o informację, będę szukał innych rozwiązań.
 
właśnie w tym cały ambaras, że całą sieć mam w 1gbps, a chciałem mimo wszystko uzyskać QNAP<-->PC 2,5gbps, które mam w Qnapie
ale jak rozumiem nie pogodzę tego z WOL ? Ewentualnie pozostaje opcja 2 kabli
PC-->Router 1gbps po internet
PC-->QNAP 2,5gbps po transfer pomiędzy

Trzeciej opcji nie ma? :)
 
tak, ale musisz przemyśleć te połączenie PC <> NAS , bo będzie problem z IPkami ;p
Totalnie problemu z IPkami nie mam, niezależnie czy w NAS puszczam internet na LAN2 czy nie :)

Switch -> Router
PC LAN1 -> Switch
PC LAN2 -> QNAP LAN2
QNAP LAN1 -> Switch
To chyba najbardziej rozsądna opcja, masz szybkie połączenie z QNAP i jednocześnie wszystko w normalnej sieci dla białych ludzi.
To jest opcja 2 o której pisałem.
I właśnie ją testuję...
Niestety nie mam pomysłu jak 'wymusić' teraz to szybkie połączenie PC LAN2-->QNAP LAN2
bo mój PC widzi QNAPa po tym IP który jest wpięty do switcha 192.168.0.xxx czyli LAN1
a na LAN2 (PC+QNAP) mam 169.x.x.x
No i niestety transfer leci 1gbps
 
No tak, wystarczyło się dobić przez //169.x.x.x do NASa :) Bo windows po nazwie widzi ten drugi(wolniejszy) LAN
Dobry hint żeby to zadresować na sztywno i później tylko zostanie pomapować katalogi.

Dzięki! 2,5gb w ten sposób hula :)

Szkoda że, aż dwa kable do tego potrzebne, ale na pewno tańsza inwestycja niż switch 2,5gbps który też by rozwiązał ten problem.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wake on lan
  2. wake
  3. pc nie widzi qnap