Pomoc Wyjście dźwieku 5.1 do głośników Logitech w QNAP TS-469L

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Hej,
jak w temacie. Mam głośniki logitecha 5.1 oczywiście bez wejścia hdmi. Jak najlepiej wyciągnąć dźwięk z qnapa. Dokupić kartę dźwiękową USB, czy jakieś inne ustrojstwo od hdmi ;-)
pozdrówki
 
Te moje głośniczki z Twoimi kolumnami oczywiście mierzyć się nie mogą, ale żeby wk*** sąsiadów ten sprzęt już wystarczy.
Speaker System Z906 - Logitech PL
Jak oglądam film i jest np trzęsienie ziemi, to później muszę się tłumaczyć sąsiadowi z dołu ;-)
 
Zachciało mi się w końcu podłączyć głośniczki do tego złomu. Przerobiłem automatyczną kalibrację i działa bardzo fajnie muszę stwierdzić. Jeszcze nie podłączyłem do qnapa, niestety stoi w innym koncie pokoju. Muszę kupić albo długi kabel, albo go przenieść w pobliże AV. Póki co testuję sobie na radiu i dzwięku z kompa. Dobrze daje. A że głośniki mają wysoką impedancję, to nie ma problemu. Vol 40 i jest OK ;-) Póki co słucham na 20, bo się jakoś nagle późno zrobiło. No cóż Mariuszu, w sumie póki co wystarczyła by mi tylko przejściówka hdmi do hdmi+spdif za 200 zł, ale dopłaciłem tylko 250 i mam całkiem przyjemnego 20 kilowego grata na biurku ;-)
 
Ja rozwiązałem mój problem amplitunerem i dźwiękiem w XBMC w następujący sposób. W amplitunerze nie mam wyjść ani wejść HDMI tylko SPDiF. Próbowałem do telewizora podłączyć qnap ts-251 a z telewizora do amplitunera przez SPDiF. Niestety w najlepszym wypadku miałem tylko dźwięk stereo. Whitemax w swoim poście podsunął mi pomysł i kupiłem coś takiego: ViewHD HDMI to HDMI + Audio Extractor & Converter: Amazon.co.uk: Electronics. Urządzonko to rozdziela dźwięk z HDMI do SPDiF. Teraz wszystko działa super mam dźwięk 5.1. Urządzonko trochę drogie, ale zaoszczędzone pieniądze wolę przeznaczyć na nowe głośniki niż kupować nowy amplify który jeszcze nie jest taki zły.