Pomoc Wykryto prawdopodobny konflikt z NAT w myQNAPcloud

lipek534

Passing Basics
Beginner
28 Październik 2014
12
2
3
32
QNAP
TS-219P
Ethernet
10 Mbps
Witam wszystkich mam taki problem odnośnie zalogowania się z "zewnątrz" na qnap otóż w usłudze myqnapcloud wykryto taki problem : wykryto prawdopodobny konflikt z NAT. Upewnij się, ze tylko jeden router przeprowadza translację adresów sieciowych. (Kod błędu 1020010). Mogę jedynie po sieci dostać się do serwera a z zewnątrz tylko z aplikacji Qfile która jest dostępna w appstore a chciałbym np z przegladarki po ip.

upload_2014-12-1_20-11-49.png


upload_2014-12-1_20-12-7.png


Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 
Jest to sieć osiedlowa czyli idzie po kabelku przez parę domów. U mnie jest jeden router i access point
Czyli gdzieś u góry jest kolejny router - to się nazywa Double NAT - amatorskie rozwiązanie.
Poszukaj na swoim routerze funkcji DMZ i przekieruj ją na IP Twojego serwera NAS. Następnie spróbuj ponownie użyć usługi myQNAPcloud. Ale wątpię aby to zadziałało.

Jednak mogę Ci pomóc jak wymusić UPnP na DoubleNAT'ie, ale będzie to rozwiązanie ręczne z poziomu konsoli i pod warunkiem, że są tylko dwa routery w sieci. Musiałbyś wtedy ręcznie decydować o portach, które chcesz przekierować. Ponadto podczas resetu każdego z routerów mógłbyś stracić forwarding (to jednak da się rozwiązać cron'em).
FYI:
Bash:
upnpc -u <modem_ip/igd_url> -a <router_wan_ip> <wan_port> <wan_port> tcp    # adds a port redirection from the modem to the router
upnpc -a <computer_lan_ip> <lan_port> <wan_port> tcp                        # adds a port redirection from the router to the computer
PS. CloudLink pozwala na zdalny dostęp do plików bez potrzeby przekierowania portów. Zainstaluj CloudLink z AppCenter - o ile to Ci wystarczy.
 
Czyli masz za dużo NAT'ów w sieci i UPnP.
Najlepiej byłoby zrezygnować z tego Internetu bo to nie Internet.

W tym wypadku ratuje Cię ręczna próba przekierowania portów za pomocą upnpc.
Będzie potrzebne zainstalowanie Optware Devel aby skompilować kod miniupnpc.
Optware zainstalujesz z App Center.

Następnie za pomocą PuTTY zaloguj się na konsolę (SSH) serwera i zrób poniższe:
Bash:
ipkg install optware-devel

cd /share/Public
wget http://link.do.miniupnpc.tar.gz
tar zxvf miniupnpc.tar.gz

cd miniupnpc

make distclean
make clean

INSTALLPREFIX=/opt/bin
make install
install -m 755 upnpc-static /opt/bin/upnpc

Następnie będziesz musiał ręcznie wywołać upnpc jak powyżej czyli:
Bash:
upnpc -u <modem_ip/igd_url> -a <router_wan_ip> <wan_port> <wan_port> tcp    # adds a port redirection from the modem to the router
upnpc -a <computer_lan_ip> <lan_port> <wan_port> tcp                        # adds a port redirection from the router to the computer

Gdzie...
<modem_ip/igd_url> - Gateway/Brama na Twoim routerze
<router_wan_ip> - Publiczny adres IP Twojego routera
<computer_lan_ip> - Adres IP wewnątrz Twojej sieci serwera NAS

(Jeśli używasz niestandardowych portów to dla poniższych używaj tego samego portu dla <wan_port> i <lan_port>)
Port:
<wan_port> - Port widoczny w sieci
<lan_port> - Port wew. Twojego NAT'u na który ma być przekierowany ruch

PS. Jeśli w sieci jest więcej niż dwa routery powyższe rozwiązanie nie zadziała!
 
Z poziomu Windowsa możesz zalogować się na shell serwera.

Zaloguj się na shell serwera, czyli pobierz i uruchom program PuTTY i po SSH zaloguj się na shell serwera:
  1. W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj adres IP serwera znaleziony Finderem,
    • wybierz Connection type SSH
    • oraz w polu Port podaj numer portu - domyślny 22.
    2948-23b9194155865d6c68bc3eaa7dfa37fb.jpg
  2. Następnie kliknij przycisk Open.
  3. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  4. Zaloguj się używając konta 'admin'
    2949-c99c1a956253e12f4eedcec0949d24e9.jpg
Resztę już musisz ręcznie klepnąć jak powyżej napisałem.

Jednak zalecam Ci zmianę operatora. Bo ten to fuszerka.
 
Witam
Mam problem wpisuje z pkt 3 wget http://link.do.miniupnpc.tar.gz czyli wget MiniUPnP Project HomePage i tam pobiera cos natomiast wpisuje pozniej
z pkt 5. tar zxvf miniupnpc.tar.gz

i wyskakuje takie cos

Kod:
tar: miniupnpc.tar.gz: Cannot open: No such file or directory
tar: Error is not recoverable: exiting now
tar: Child returned status 2
tar: Exiting with failure status due to previous errors


Prosze o pomoc
Pozdrawiam
 
ok dałem
Bash:
tar zxvf miniupnpc-1.9.tar.gz
i poszło
teraz z kolei wpisuje make distclean i pojawia się :
Kod:
[/share/Public/miniupnpc] # make distclean
make: *** No rule to make target `distclean'.  Stop.
 
Bash:
[/share/Public/miniupnpc-1.9] # INSTALLPREFIX=/opt/bin
[/share/Public/miniupnpc-1.9] # make install
cp miniupnpc.h miniupnpc.h.bak
sed 's/\(.*MINIUPNPC_API_VERSION\s\+\)[0-9]\+/\110/' < miniupnpc.h.bak > miniupnpc.h
cc -fPIC -O -Wall -W -Wstrict-prototypes -fno-common -DMINIUPNPC_SET_SOCKE;(IMEOUT -DMINIUPNPC_GET_SRC_ADDR -D_BSD_SOURCE -D_POSIX_C_SOURCE=1 -ansi  -c -o miniwget.o miniwget.c
make: cc: Command not found
make: *** [miniwget.o] Error 127
[/share/Public/miniupnpc-1.9] #