Przy piwie XBMC (KODI) 13.x.x a 3D

rithien

SysBob
Beginner
26 Grudzień 2010
151
74
28
Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
biospassword.eu
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
topic wylaczony z tematu https://forum.qnap.net.pl/temat/ts-251-pierwsze-wrażenia-i-porównianie-z-ds112.6145/(Pawel)

Ja na 451 odtwarzałem film BlueRay w 3D oczywiście, film nie był spakowany czysty obraz płyty więc całość ma około 45GB poszedł bez najmniejszego zająknięcia
A to ciekawe bo jak narazie brak jest opensourcowego dekodera bluray 3D. XBMC w najnowszej wersji dostal wsparcie dla "side by side" oraz "upside down" a
jak dotad tylko platne programy maja wsparcie bd 3d.
Konkludujac to najprawdopodobniej ogladales 2d tylko telewizor ci zrobil fake 3D :)
 
A to ciekawe bo jak narazie brak jest opensourcowego dekodera bluray 3D.
Kolego malinowy XBMC w wersji 13 obsługuje 3D. Jeśli się nie myle to nawet @pawurb1978 wspominał o tym kiedyś na forum z zamkniętego beta testu. Także fake to chyba Twoje założenie :D
 
A to ciekawe bo jak narazie brak jest opensourcowego dekodera bluray 3D.
Kolego malinowy XBMC w wersji 13 obsługuje 3D. Jeśli się nie myle to nawet @pawurb1978 wspominał o tym kiedyś na forum z zamkniętego beta testu. Także fake to chyba Twoje założenie :D
Koloego teczowy, obsluguje sbs oraz upside down. Nie obsluguje BLURAY 3D!.

cytat ze strony xbmc:
Dla coraz bardziej licznego grona miłośników 3D zapowiada się również miła niespodzianka: XBMC potrafi teraz dekodować formaty 3D: SBS, TAB, Anaglyph, i z przeplotem (dedykowanych dla pasywnych TV).

Należy wiedzieć, w przypadku formatów FullSBS i TAB nie jest wykorzystywane sprzętowe dekodowanie, dlatego odtwarzanie tychże wymaga większej mocy obliczeniowej komputera (słabsze/starsze maszyny mogą nie poradzić z tym sobie).

Niestety XBMC również nie wspiera formatów 3D Bluray.
 
Zobacz ze uruchamiajac bluray na sofcie opensource nigdy nie masz menu jak w dvd.
ale jak już włączyłem film, to na dole mam menu z którego mogłem sobie wygrać ścieżkę dzwiękową, napisy oraz właśnie 3D
Był to Hobbit i jeżeli wybrałem dubbing to problem miałem z brakiem tłumaczenia (napisy EN) złych potworków którzy mówili w swoim języku, więc optymalnie było wybrać lektora i tłumaczenia potworków pojawiły się w formie napisów ;)

Jeżlei mówię, ze oglądałem to tak było nie jestem gimbusem żeby wymyślać niestworzone historie ;)
 
eee poprostu albo kolega fan11 ma nie bluray 3d tylko bluray rip z sbs'em
albo ma takie 3d:
awww.berezin.com_3d_thumbs_545C.jpg