Pomoc Z cyklu "nie miala baba problemu to kupiła se NASa"

pepe32

Entry Technician
Q Associate
21 Październik 2015
38
4
8
QNAP
TS-x53B
Ethernet
10 GbE
witam od 2 dni jestem nieszczęśliwym posiadaczem TS-253pro, zachciało mi się zmienic mojego starego złomka z XP na
NASa jak bym wiedział ze bedzie tyle problemów to nigdy bym tego złomu nie kupił
mam 2 problemy z którymi sobie nie radze

1. dlaczego photo station nie widzi zdjęć (robie wszystko wedlug instrukcji wywala mi "NIEPOWODZENIE")

2.dlaczego po wgraniu nowych filmów video ststion nie wykrywa ich (pierwsze 11 które wgrałem na próbę sa, następne mimo wgrania w ten sam katalog nie sa widoczne mimo ręcznego "odświeżenia"
 
  • Sad
Reakcje: spietrza
cześć
ale tryskasz optymizmem :>
1. Photo Station ? ktoś tego używa ? sprawdź czy są widoczne w Media Library, czasami trzeba odbudować ją jeszcze raz

2. j/w - polecam Plexa zamiast VStation, ludzi bardziej sobie go chwalą ;)
 
Po pierwsze po proszę ss z tego miejsca. Dokładnie z 3 zakładek
ai57.tinypic.com_23ra3rp.png


Następnie czy wymuszałeś aktualizację biblioteki ??

Jeśli już na starcie myślisz że to złom masz pełne prawo do oddania sprzętu. Btw nie porównuj XP do NAS-a bo to kompletnie do innych zastosowań :)

Po trzecie zamiast VideoStation polecam Plex zainstalować i nie męczyć się z tym badziewiem jakim jest VideoStation.

ai57.tinypic.com_23ra3rp.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
1. dlaczego photo station nie widzi zdjęć (robie wszystko wedlug instrukcji wywala mi "NIEPOWODZENIE")
Podobno 20% społeczeństwa nie rozumie tego co czyta, więc nie dziwie się czasem.
2.dlaczego po wgraniu nowych filmów video ststion nie wykrywa ich (pierwsze 11 które wgrałem na próbę sa, następne mimo wgrania w ten sam katalog nie sa widoczne mimo ręcznego "odświeżenia"
Jak opiszesz dokładnie co uczyniłeś i w jakich krokach, będzie łatwiej ci pomóc.
 
zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcja foldery sa multimedialne ,wymusiłem aktualizacje nic nie dało
rada Pigersa dezaktywowałem Media Library o dziwo pojawiło sie cześć flimow 56 na 80 (wszystkie sa w tym samym katalogu)
zdjęcia sie pojawiły ale z nie z katalogu który mnie interesuje (ustawienia sprawdzone 15 razy)
zainstalowałem PLEXa niestety w czasie ogadania filmu wywala "urzadzenie zostało odłączone" tv samsunga (wyłączyłem EuP jeszcze nie sprawdziłem czy działa)
ps. można zrobic zeby plex wyświetlał na tv okładki tak jak w przeglądarce?
VideoStation mnie nie interesuje jako program byle by filmy były widoczne dla DLNA
PhotoStation jest dla mojej "baby" zależało jej na prostym udostępnieniu w sieci swoich wypocin :)
 
DLNA to jedno wielkie nieporozumienie. Zapomnij że w ogóle coś takiego istnieje. Jeśli twój nas ma hdmi to podłączasz bezpośrednio do tv. kodi jako biblioteka do oglądania. plex jako streamer do oglądania poza siecią lokalną. Ewentualnie na tv instaluje plex zaloguj się i oglądaj w apce na tv. Osobiście tak testowałem i wolę kodi przynajmniej w lokalu. Jak masz dobre łącze i znajomych z biblioteką filmową to możesz plexa męczyć. Przynajmniej ja tak bym robił.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
problem rozwiązany zrobiłem to samo pod windowsem magicznie filmy i zdjęcia sie pojawiły
na infolini qnap powiedzieli mi ze to jest wina textura ntfc ze niby coś tam zmienia podczas kopiowania
ps.mam HDMI tak zrobie. dzieki Paweł!
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Tv nie widzi zdjęć z nasa
  2. eup