Pomoc Z RAID1 na RAID0 bez utraty danych. Da się?

tadek

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2015
40
3
8
44
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

Jak w temacie. Potrzebuję miejsca i muszę zrezygnować z RAID1 na rzecz RAID0. Da się to zrobić bez utraty danych?
 
Miejsce znajdziesz, ale będzie to kosztowało ok. 650zł. Kupujesz dysk 3TB, do niego kieszeń USB i dajesz czadu. Opcjonalnie można bez kieszeni wsadzić dysk bezpośrednio do zatoki qnapa. Z resztą sam planuję podobne rozwiązanie.
 
Nie wiem ale jak ja rozszerzałem swoje miejsce na nasie to po dołożeniu trzeciego dysku do mojego raida 1 to uzyskałem w rezultacie raid 5 więc chyba się jednak da :)


Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk
 
Pytanie z innej beczki do założyciela wątku: Masz ważne dane bez backupu? Nie jest to nierozsądne? Zainwestuj lepiej w jakiś większy dysk z kieszenią USB. Ostatnio szukałem czegoś podobnego i koledzy z forum podpowiedzieli mi coś takiego: Amazon.com: Sabrent USB 3.0 to SATA External Hard Drive Lay-Flat Docking Station for 2.5 or 3.5in HDD, SSD [Support UASP and 8TB] (EC-DFLT): Computers & Accessories
Do tego oczywiście większy dysk.

Kolego oczywiście, że nie. Mój zestaw to dwa QNAPy. Na jednym pracujemy a na drugim robi się kopia i właśnie w nim padł mi dysk Seagate. Po prostu pytałem, ponieważ muszę zrobić kopię z pierwszego NASa zanim zmienię RAID, a teraz nie mam na co to zrobić. Myślałem, że można to zrobić bez utraty danych, ale jak się nie da to coś będę kombinował.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zgranie danych