Pomoc Zdalne połączenie TS-251+

westpaul

Passing Basics
Beginner
6 Kwiecień 2021
17
2
3
40
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,
problem ze zdalnym połączeniem myCloud i nie wiem czy to wina sieci czy konfiguracji myCloud. Siedzę jednak nad tym od 2 dni i nie mam pomysłu na rozwiązanie. Pierwsza pytanie czy do zdalnego połączenia z moim qnap'em potrzebuję statycznego adresu IP? Mam połączenie ze światem przez bezprzewodowy internet Orange. Adres zewnętrzny publiczny dynamiczny. Router tplink archer mr-200. Usługi przekierowałem przez UPnP. Foto poniżej:

router_upnp.png


Diagnostyka w automatycznej konfiguracji routera pokazuje komunikat jak poniżej:
qnap_fail.png



Błąd na portach: 8080, 443, 80, 8081.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Skończyły mi się pomysły jak do tematu podejść.
 

Załączniki

  • router_conf.png
    router_conf.png
    32,7 KB · Wyświetleń: 74
  • router_ip.png
    router_ip.png
    6,4 KB · Wyświetleń: 69
Sprawdziłem to i rzeczywiście mam wykupioną usługę Orange VPN. Nie rozumiem dlaczego te adresy są różne.
W przypadku adresu statycznego miałbym na stałe przydzielony adres zewnętrzny czy tak? W przypadku dynamicznego też powinienem być widoczny z zewnątrz na adresie mi przydzielonym tylko, że adres ten się czasami zmienia i dlatego potrzebuje DDNS. Czy tak?
To niestety pierwsze podejście do połączenia zdalnego.
 
jaki masz adres WAN routera ?
podaj pierwsze 3 zestawy cyfr (masz przykład na moich screenach)

odpal na qnapie serwer WWW z SSLem (port 443 TCP)
zrób sobie plik tekstowy , wrzuć do niego treść "zyje !!! QNAPClub.pl pozdrawia" , zapisz jako "index.txt" , zmień rozszerzenie na HTML
przerzuć go do qnapa do udziału /share/Web/
sprawdź czy to działa ... w przeglądarce wpisz "https://IP_QNAP/"
działa ?
jak tak - to teraz przekierowujesz port 443 na adres IP QNAP (i tu może być problem .. bo część dostawców nie pozwala na to .. mówiąc że wtedy oni nie mogą zarządzać Twoim routerem ...)
 
Mój adres wan w routerze t o 10.96.133. Whatismyip pokazuje zupełnie inny 37.47.175. mam takie przeczucie, że z usługą jest coś nie tak. Adresy powinny być takie same?
 
Sprawdzałem już obie opcje, zarówno tą z użytkownikiem i hasłem vpn oraz bez nich. Wszystko działa dokładnie tak samo. Usługa ma status aktywnej, więc nie wiem o co chodzi. Jutro z rana będę do nich dzwonił i dowiem się jak sprawa wygląda.
Witam po krótkiej nieobecności. Przez 5 dni walczyłem z operatorem, bo zakupiona usługa nie działała. Po kilkunastu rozmowach z operatorem praktycznie traciłem nadzieję na powodzenie tej akcji:) Na szczęście wczoraj nastąpił przełom. Przypomniałem sobie, że do jednej usługi internetu mobilnego były dwie karty SIM. Jedna główna a druga dodatkowa. Okazało się, że akurat ta na której w tej chwili pracuję jest tą dodatkową. Jak po raz kolejny zadzwoniłem na infolinię, uprzejmy Pan potwierdził moje podejrzenia, że usługa publicznego adresu jest aktywna tylko na karcie głównej... Teraz mam publiczny adres, ale tak narozrabiałem w Lanie, że nie mogę się wbić do mojego Qnapa:)
Ok, wszystko śmiga. Wszystkie możliwe testy pozytywne, porty przekierowane. Mycloud pięknie działa.
Mam jeszcze takie bardzo ogólne pytanie dotyczące aplikacji Qnapa. W jaki sposób doprowadzić co automatycznej archiwizacji zdjęć z kilku telefonów w jednym miejscu na qnapie? Czy są do tego przewidziane gotowe rozwiązania?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. internet orange