Pomoc Zmiana położenia /config aplikacji

buri

Entry Technician
Q Associate
30 Listopad 2022
36
5
8
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
wiem, że temat może dziwny, ale jak już zacząłem klepać położenie /config w jednym katalogu, chciałbym, aby wszystkie tak były.
Tworząc kontener qbittorent dałem standardowe:
Kod:
-v qbittorrent_config:/config
Całość wylądowała w:
Kod:
/share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/qbittorrent_config/_data/qBittorrent
chciałbym zmienić bez stracenia ustawień i nowego ładowania torrentów na:
Kod:
-v /share/Container/qbittorrent:/config \
Skopiowanie, zmiana uprawnień na 777 zrobiłem, ale jakoś nie mogę znaleźć co mam zrobić, aby qbittorrent zaczął korzystać z nowego katalogu.
 
Niby co da restart? Skąd kontener ma wiedzieć, gdzie jest nowy /config. Może wyraziłem się niejasno, bo nie rozumiem tego dobrze. Da się zmienić zadeklarowany volume z konsoli np? albo gdzieś w pliku to jest opisane?

Patrząc ile błędów popełniłem czuje, że może się to skończyć kiedyś formatem całego systemu.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Kontener sam z siebie nie wie nic. Jeżeli wskażesz dockerowi, a wskazujesz (za pomocą -v ), to dlaczego restart miałby nie pomóc (zakładając, że ścieżki które podajesz są prawidłowe, nie czytałem tego).
A jak docker z poziomu GUI Q sie uruchamia to nie wiem, możesz zawsze prawilnie użyć CLI.
 
nie wiem z czego korzystasz .. ja migrowałem niedawno z docker run do docker compose , co też zmienia nazwy wolumenów :
1686210833521.png


Najprościej zmienić ścieżkę z wolumenu na bind'a (bind w #1, volumen w #2)
1686210953709.png

i dać DEPLOY (#1):
1686210974683.png

Jak się odpali qbit - zaloguj się domyślnym hasłem , jeśli wpuściło , to wyłącz qbit i przekopiuj foldery z starej lokacji do nowej.
Włącz go z powrotem i zaloguj się - nie powinno być domyślnego hasła (i pewnie konta ;p).

Na Twoim miejscu raczej przepisałbym to do docker compose - przykład masz w Wiedza - docker-compose
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Pomoc Moje dockery
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbittorrent x19
  2. qbittorrent
  3. portainer
  4. Container Station 3
  5. volume
  6. container station
  7. compose
  8. Docker
  9. qbittorent