Pomoc Zmiana QTS na QuTS Hero - nie mogę utworzyć puli systemowej - sprawdzanie statusu dysków nie powiodło się

Kraszer

Entry Technician
Q Associate
7 Luty 2020
53
2
8
27
QNAP
null
Ethernet
10 GbE
Chce zmienić system QTS na QuTS Hero i stworzyć nowe pule pamięci, QNAP TS-473a.

Stara konfiguracja QTS
4x 2TB Skyhawk w RAID 5 i potem na chwile dla testu dla 10 gbe zmieniłem na RAID 0.
2x nvme Micron 7450 800GB w raid 1, które testowałem jak zachowują się z QTS przed przejściem na QTus hero, żeby mieć porównanie.
Nvme na karcie QM2-2P10G1TB

Nie usuwałem starych pól dysków przed przejściem na QTS Hero, więc strzelam, że tutaj się coś qnap-owi pochrzaniło.
Wyjąłem wszystkie dyski i w ten sposób zmieniłem system, a następnie po resecie włożyłem nowe.

Nowa konfiguracja QuTS Hero:
4x skyhawk zostały zamienione na 2x 12 TB WD UltraStar. Dyski NVMe zostały takie same.

Chce utworzyć pierwszą pulę z dysków nvme w raid 1 i po zaakceptowaniu konfiguracji wyskakuje komunikat:
"Sprawdzenie statusu dysku nie powiodło się".
1685693234993.png



Co mogę zrobić, żeby wszystko działało jak należy?
W pulpicie nawigacyjnym jest informacja, że stare poole są odłączone.
Może wrócić na QTS, usunąć wszystko poprawnie i wtedy wrócić na Hero.
Trochę będzie z tym zabawy, może jest lepszy sposób.
 
W panelu sterowania wykonałem reinicjacę NASa (bez wyjmowania dysków), i tak chciałem zrobić konfigurację od nowa, więc usunięcie wszystkiego mi nie przeszkadzało.
Wydaje się, że wszystko działa.
 
  • Lubię to
Reakcje: pimposh

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 473a
  2. Ultrastar
  3. qta a qts hero
  4. qts hero
  5. hero
  6. Zmiana QTS na QuTS Hero - nie mogę utworzyć puli systemowej - sprawdzanie statusu dysków nie powiodło się