Pomoc Znikające urządzenia USB

pwbpm

Nowy użytkownik
Noobie
9 Lipiec 2023
5
0
1
43
QNAP
TS-409U
Ethernet
1 GbE
Mam postawioną maszynę wirtualna z Ubuntu, na którym uruchomiony jest tvheadend. Taki prywatny serwer telewizji naziemnej. Po dłużej walce chodzi to wszystko całkiem dobrze, ale zauważyłem, że tuner USB się odpina. Na tyle jest to kłopotliwe, że przestał się pojawiać na liście urządzeń dostępnych dla maszyny. Konieczne jest fizyczne odpięcie i ponowne podpięcie urządzenia.
Czy spotkaliśmy się z czymś takim ? czy może gdzieś należy ustawić to w związku z oszczędnością energii ?
 
przepiąłem i póki co pomaga, aczkolwiek w mojej ocenie virtual Station trochę tu miesza.
zrobienie migawki, ewidentnie odcina USB i zauważyłem, że kilka innych czynności też.
 
Mam postawioną maszynę wirtualna z Ubuntu, na którym uruchomiony jest tvheadend. Taki prywatny serwer telewizji naziemnej. Po dłużej walce chodzi to wszystko całkiem dobrze, ale zauważyłem, że tuner USB się odpina. Na tyle jest to kłopotliwe, że przestał się pojawiać na liście urządzeń dostępnych dla maszyny. Konieczne jest fizyczne odpięcie i ponowne podpięcie urządzenia.
Czy spotkaliśmy się z czymś takim ? czy może gdzieś należy ustawić to w związku z oszczędnością energii ?
Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem i dopiero zaczynam przygodę z NAS firmy QNAP.
Chciałem zacząć właśnie od konfiguracji serwera telewizyjnego.
Czy jest szansa otrzymać od Ciebie instrukcję krok po kroku jak udało Ci się uruchomić ten serwer telewizji naziemnej?
Wiem że w grę już nie wchodzi wsparcie producenta ale są możliwości związane z wirtualizacją i dokerami (które dopiero rozgryzam)
To co chcę osiągnąć to:
1. Podpięcie tunera xbox dvbt do NAS
2. Uruchimienie na nim TVheadend albo minisatip
3. Możliwość odbioru TV na Kodi lub PC
Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tvheadend