Recent Content by adriaanek

  1. adriaanek

    Pomoc odszyfrowanie po włączeniu

    Witam, Mam zaszyfrowane dwa foldery. (nie mam woluminu statycznego tylko pule pamięci) Pomimo, że w Folderach Współdzielonych - zarządzaniu szyfrowaniem (przy kłódeczce) w zakładce "zapisz" jest zaznaczona ptaszek przy: "zamontuj automatycznie podczas uruchamiania" po ponownym uruchomieniu...
  2. adriaanek

    Pomoc Google Cloud Print na Qnap

    Witam, Posiadam QNAP TS251. Mam podłączona drukarkę pod USB i chciałbym drukować że smartfonów i tabletów przy użyciu usługi Google Cloud Print. Czy QNAP posiada taka funkcje? Funkcje ktorej poszukuje posiadają NAS S i tu jest ona opisana: DiskStation Manager - Baza wiedzy | S...
  3. adriaanek

    Pomoc wolny transfer / download z NAS'a z zewnątrz przez internet

    połączenie bezpośrednie https://185.xxx.xxx.xx daje podobne transfery. Max 1MB/s
  4. adriaanek

    Pomoc wolny transfer / download z NAS'a z zewnątrz przez internet

    w domu po sieci LAN synchronizacja zasuwa po całości. Nie mam powodów do narzekań. Mam Internet Światowidowy a mimo to problem jest tylko na zewnątrz. Używam QSYNC do synchronizacji danych w pracy. Tu jest 50 Mbps download... Korzystam tylko z adresu xxx.myqnapcloud.com. Przy pobieraniu przez...
  5. adriaanek

    Pomoc wolny transfer / download z NAS'a z zewnątrz przez internet

    mam podobną sytuację. W domu mam łącze 40/10 Mbps, a przez internet idzie z prędkością max 900 KB/s. Mam TS251 + 4GB Pamięci. Czy ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna ?
  6. adriaanek

    Pomoc [ 401 Unauthorized ] photostation

    Rozumiem zaawansowany dostęp do zasobów, ale opcja "udostępnij" powinna zezwalać wszystkim na dostęp do zdjęcia. W wirtualnym albumie gdzie są zdjęcia kilku użytkowników, ciężko wyłapać czyje jest czyje, tak żeby podczas opcji "wyślij do" lub "pobierz" nie spotkać się z zawieszeniem...
  7. adriaanek

    Instruktaż/Tutorial PXE+TFTP - czyli instalacja Windows przez sieć

    dzięki :-) wszystko działa jak należy, póki co chciałem zainstalować WIN 7 x86 bit, a mam WinPE x64, więc nie jest to możliwe. Na dzień dzisiejszy jeśli chciałbym zainstalować WIN7 x86 to muszę cały tutorial od nowa wdrożyć uwzględniając wersje docelowego systemu?
  8. adriaanek

    Instruktaż/Tutorial PXE+TFTP - czyli instalacja Windows przez sieć

    postąpiłem wg tutoriala i przy próbie połączenia się wyrzuca bład ( ARP timeout pxe) -> zdjęcie w poście. Zaistalowałem wersje WinPE x64 zna ktoś rozwiązanie problemu ?
  9. adriaanek

    Pomoc [ 401 Unauthorized ] photostation

    Witam, W moim QNAP nie można pobierać zdjęć z albumów udostępnionych przez innych użytkowników, przy próbie pobrania takiego zdjęcia wyświetla się błąd: "[ 401 Unauthorized ] " Z kolei w aplikacji mobilnej QPHOTO próba pobrania bądź udostępnienia zdjęcia kończy się zawieszeniem urządzenia...
  10. adriaanek

    Pomoc Pula Pamięci a odzyskanie danych w przypadku awarii

    czekam z niecierpliwością :), w przypadku awarii Twoje rozwiązanie jest najbardziej użyteczne, a przywrócenie danych nie zajmie wieków. co do usypiania, dla mnie nie jest to aż takie ważne. Są dyski co same się usypiają gdy nic się na nich nie robi i akurat mój backupowy taki jest
  11. adriaanek

    Pomoc Pula Pamięci a odzyskanie danych w przypadku awarii

    podoba mi się rozwiązanie, nie potrafię sobie poradzić z wdrożeniem u siebie :( w pliku bakcup.conf wskazuje ścieżkę, ale jak mam sprawdzić numer swojego dysku ? chodzi mi o końcówkę kodu: "DISKNO=3SPINDRIVE=0" po rozpakowaniu archiwum "makebackup" nie ma pliku ./mkbackup.sh, czy mam go sam...
  12. adriaanek

    Pomoc Pula Pamięci a odzyskanie danych w przypadku awarii

    wolałbym robić kopie danych codziennie na dysk zewnętrzny spakowaną 7z. Robiłem tak od lat Cobianem. Wtedy czułem sie bezpiecznie. Synchronizacja mnie nie bawi. Może ktoś ma pomysł jak zadbać o swe dane ? Jest jakiś "Cobian" na QNAPa ?
  13. adriaanek

    Pomoc Pula Pamięci a odzyskanie danych w przypadku awarii

    Czy "kopią danych" można nazwać migawkę ? Czy lepiej kopiować codziennie wrażliwe dane ? Sądziłem ze "menadżer kopii zapasowej" potrafi więcej niż tylko "Synchronizacja katalogów" na podłączony dysk pod USB, gdyż usunięcie przypadkowe danych może zostać przeze mnie zauważone po czasie...
  14. adriaanek

    Pomoc Pula Pamięci a odzyskanie danych w przypadku awarii

    Obecnie utworzony mam Wolumen RAID 1 Chciałbym skorzystać w funkcji Migawek, więc muszę zrobić Pule Pamięci. Czy one są bezpieczne ? Czy w przypadku awarii NAS lub jednego z dysków będzie możliwe podpięcie dysku pod kompa z Windowsem / Linuxem i podgląd tych danych na kompie? Jak zrobić...
  15. adriaanek

    Pomoc Photo Station / QPhoto a powiązania symboliczne

    dzięki za odpowiedź. Faktycznie, da się, ale strasznie niewygodnie. Jeśli w Folderze People jest 100 folderów - symlinków - to każdy z nich trzeba dodać osobno, Aby były widoczne w w Photo Station. tj. People/Impezy/Impreza1 People/Impezy/Impreza2 People/Impezy/Impreza3 ... i folder ImprezaX -...