Recent Content by arghaill

  1. arghaill

    Pomoc qnap zawieszanie, komputery nie logują się do windowsa

    u mnie nic się nie dzieje, ALE zarządzając kilkudziesięcioma Qnap'ami rozlokowanymi w kilkudziesięciu placówkach - z automatu staram się wsiąkać wszelkie możliwe do ogarnięcie przeze mnie informacje o wszelkich anomaliach... a nóż coś podobnego mi się przydarzy - warto więc posiadać już...
  2. arghaill

    Pomoc qnap zawieszanie, komputery nie logują się do windowsa

    daj proszę koniecznie znać jaką odpowiedź uzyskałeś
  3. arghaill

    Pomoc qnap zawieszanie, komputery nie logują się do windowsa

    nie nie... logi systemu operacyjnego NAS'a. Qnap to nic innego jak swego rodzaju "komputer" z odpowiednią dystrybucją systemu Linux na pokładzie. Dostań się do urządzenia poprzez SSH... tam zacząłbym poszukiwania w katalogu /var/logs (to jest miejsce gdzie zapisywane są wszelkiego rodzaju...
  4. arghaill

    Nowy z Qnap TS-231p

    nie zrażaj się - efekty Cię zaskoczą bardzo pozytywnie! I. Na początek: 1. Utwórz sobie użytkownika w Panelu Sterowania (będzie Ci on potrzebny do wpisania na komputerze, który będzie się podpinał pod Qnapa) 2. Nazwa użytkownika - bez spacji, bez polskich znaków - same litery i cyfry (np...
  5. arghaill

    Nowy z Qnap TS-231p

    Witaj Polecam na początek zainstalowanie z repozytoriów Qnap'a (taki Sklep Play znany ze smartphonów) Security Counselor Oczywiście zaraz po tym jak ustawisz RAID'a, partycje etc. :) Powodzenia;)
  6. arghaill

    Pomoc qnap zawieszanie, komputery nie logują się do windowsa

    A nie masz czasem ustawionej lokalizacji dla "Pulpitu", "Dokumentów" itd. na zdalnym zasobie właśnie hostowanym na Qnap'ie? Bo nawet jeżeli miałbyś NAS'a ustawionego jako Kontroler domeny - to prędzej czy później system by się zalogował odczytując lokalnie zapisany hash poświadczeń. Tak właśnie...
  7. arghaill

    Pomoc Odbudowa RAID-1 po awarii

    Dyski MUSZĄ zostać włożone w identyczne kieszenie, z których zostały wyciągnięte. Jeżeli to nie pomoże, zainteresuj się programem mdadm ( link: Uruchomienie istniejacej macierzy RAID pod Linuksem )
  8. arghaill

    Pomoc Jak używacie NASa w komputerze? SMB? FileStation?

    Nie robiłem nigdy pomiarów wydajności usuwania plików po SMB vs HTTPS (FileStation) - ale wiem jedno - usuwając pliki przez to drugie - system operacyjny nie zakłóci mi procesu... Usuwając po SMB - w każdej chwili Windowsowi może coś nie zagrać (i to nie koniecznie związanego z operacją na...
  9. arghaill

    Pomoc Serwer włącza się i po chwili się wyłącza

    Którego RAID'a miałeś ustawionego na Qnapie? (RAID 0,1, 5, 6, 10, 5+spare, JBOD) - czy nie ustawiałeś żadnego? (w co wątpię) Na stronie producenta nie widzę informacji o sprzętowym kontrolerze RAID - więc jest spora szansa odbudowania układu dysków programowo (np. mdadm). Ewentualnie włożenie...
  10. arghaill

    Pomoc Serwer włącza się i po chwili się wyłącza

    Cześć Jakby na to nie patrzeć - jest to swego rodzaju komputer z systemem operacyjnym na pokładzie. Idąc tym tropem - objawy jak przy problemach procesora lub płyty głównej, ewentualnie zasilacza... ALE spróbujmy małymi krokami: 1. Wyciągnij dyski twarde (wszystkie) i odpal Qnapa bez nich...
  11. arghaill

    Podatność? (dostęp do danych na Qnap'ie bez autoryzacji)

    Niestety nie udało się... rozwiązałem problem poprzez VPN'a na firewallach. Zauważyłem, że problem u mnie pojawiał się jedynie na urządzeniach, które mam wystawione "na świat" (dostęp ze zdalnej lokalizacji do FileStation dla np. architektów). Przykładowa "ścieżka" jest nieosiągalna dopóty...
  12. arghaill

    Podatność? (dostęp do danych na Qnap'ie bez autoryzacji)

    Zatem niech tak się stanie :) pigers - dziękuję za zainteresowanie
  13. arghaill

    Podatność? (dostęp do danych na Qnap'ie bez autoryzacji)

    https://xxxx/cgi-bin/filemanager/utilRequest.cgi/dupa.mp4 w url'u potrzeba jeszcze między innymi wywołać stosowną zmienną i podać jej odpowiednią wartość, która zawsze jest taka sama, niezależnie od urządzenia (testowałem na trzech różnych Qnapach) i różnych plikach, do których chciałem uzyskać...
  14. arghaill

    Podatność? (dostęp do danych na Qnap'ie bez autoryzacji)

    Cześć Dzisiaj podczas pracy na TS-231p przypadkiem rzuciło mi się coś w oko... a mianowicie - NIE będąc zalogowanym do dysku po HTTPS, ani nie posiadając żadnych danych logowania po smb na laptopie - wpisałem w adresie przeglądarki: //uszkodziłem/zniekształciłem nieco link dla celów...
  15. arghaill

    Pomoc Security Counselor - niepokojący wynik skanowania

    Witam [gzip version :) ] Fakty: - model: TS-231 - firmware: 4.3.6.1070 (najnowszy dostępny na moment pisania postu) - App Center: używane aplikacje zaktualizowane do najnowszej wersji - jestem zalogowany (HTTPS) po zewnętrznym adresie IP (poza siedzibą firmy - czyli Internet w firmie jest...