Recent Content by barcel

  1. B

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Ok. Decyzja zapadła i nie ma odwrotu. :s - Qnap Desktop NAS TS-453D-8G 4-Bay RAID (8GB RAM) + PCIe + 2.5G - Qnap M.2 SSD PCI-Express Card QM2-2P10G1TA PCIe gen2 x4 Card, 2x NVMe gen2 x2 M.2 SSD slots + 1x 10GbE RJ45 - 2x Western Digital WD Red Pro WD8003FFBX 3.5" SATA 6Gb/s 8TB 7200rpm (RAID...
  2. B

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Wezmę sobie do serca. :) Jeszcze jedno pytanie natury technicznej, co lepsze: 1. QM2-2P10G1TA czy 2. QM2-2P-384 Głownie chodzi mi o szybkość systemu na SSD biorąc pod uwagę PCIe Gen2 x4 vs PCIe Gen3 x8?
  3. B

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Witam. Tutaj właśnie rodzą się kolejne pytania: 1. Na forum wyczytałem, że "Tylko ze jak macie system na ssd bez raid, to przy awarii dysku ssd macie system nie do odzyskania. A jesli dane były szyfrowane to totalna klapa" W sumie nie pomyślałem o tym wcześniej, ale ma to jakiś sens. Z tym, że...
  4. B

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Witam. Noszę się z zamiarem zakupu NAS od QNAP. Obecny jeszcze użytkownik WD My Book World Edition II, który to stracił wsparcie pod Win 10 i stal się bezużyteczny. Zrażony trochę firmą WD postanowiłem poszukać gdzie indziej i padło na QNAP. Chciałbym zasięgnąć języka i uzyskać pomoc w...
  5. B

    Cześć wszystkim.

    Witam. Nie jestem jeszcze posiadaczem urządzenia od Qnap, ale noszę się z takim zamiarem i pomyślałem, że to najlepsze miejsce aby zasięgnąć wiedzy i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam barcel