Recent Content by Benzo

  1. B

    QNAP jako magazyn do przechowywyania i udostępniania zdjęć?

    cała niedziela mi tu zeszła :P
  2. B

    Pomoc Jak podłączyć dysk z NAS do PC

    cennik Europejski :) Reasumując widzę, że każdy kompromis to jakiś problem. Doszukałem się fajnych rozwiązań u konkurencji chyba na moje potrzeby jak znalazł myślę o MyArchive. Póki co muszę wykorzystać jakoś co mam i utworzę 2 wolumeny pojedyńcze robiąc na drugim backup plus backup na dysk...
  3. B

    Pomoc Jak podłączyć dysk z NAS do PC

    Dzięki ! Czyli błędne było moje założenie. Wobec tego czy optymalnym pomysłem będzie: 1.ustawienie dysków w raid1 + harmonogram backupu po usb na 3 dysk zewnętrzny? 2. dwa osobne dyski (chociaż nie wiem czy da się tak ustawić) i backup plus kopia na zewnętrznym po usb Czy jak padnie mi...
  4. B

    QNAP jako magazyn do przechowywyania i udostępniania zdjęć?

    Witam, na wstępie napiszę, że świetne jest to forum :) i żałuję że jeszcze nie mam Qnapa. Chciałbym zapytać o to jaki produkt dla mnie będzie najbardziej odpowiedni i czy to wogóle NAS. Robię dużo zdjęć i mam kilka dysków zewnętrznych zawalonych fotografiami. Szukam rozwiązania, które...
  5. B

    Pomoc Jak podłączyć dysk z NAS do PC

    Spokojnie...pliki potrafię sobie podejrzeć... używam DiskInternal Linux Reader. Problem w tym, że to słabe rozwiązanie, różnie działające. Na linuxie (Mint19.1) natomiast widzę tylko pliki konfiguracyjne nasa bez dostępu do zdjęć. Wobec tego pozostaje mi tylko robinie backupu przez usb z nasa...
  6. B

    Pomoc Jak podłączyć dysk z NAS do PC

    Dzięki. Równie dobrze mogłem napisać, że mam np. Qnap TS231P, problem natomiast ten sam
  7. B

    Pomoc Jak podłączyć dysk z NAS do PC

    asustorowe fora chyba nie istnieją :) Jakby ktoś jednak sobie coś przypomniał to będę wdzięczny :)
  8. B

    Pomoc Jak podłączyć dysk z NAS do PC

    Witam, nie wiem czy to dobre miejsce ale zaryzykuję. Proszę o pomoc bo nawet nie wiem skąd zacząć.....Stałem się posiadaczem budżetowego NAS'a tzn. dostałem w prezencie Asustor as1002t, dokupiłem oczywiście 2 nasowe dyski. Chciałem z tego zrobić miejsce w którym będę trzymał rodzinne zdjęcia...
  9. B

    Czołem

    Cześc i czołem. Brak mi wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie więc będę tu częstym gościem...