Recent Content by BigMarBar

  1. BigMarBar

    Pomoc Problem ze zmapowaniem dysków z QNAPA w Windows 7 PRO 64, gubi się mapowanie?

    Dziękuję wszystkim za pomoc, po długich testach skrypt działa jak należy, problem rozwiązany :-)
  2. BigMarBar

    Pomoc Problem ze zmapowaniem dysków z QNAPA w Windows 7 PRO 64, gubi się mapowanie?

    Nic dziwnego. Używałem zwykłego mapowania spod Windowsa - ppm na moje miejsca sieciowe i mapuj dysk. net use: Zrobiłem ten skrypt pod siebie i działa Option Explicit Dim objNetwork Dim strServer, strUser, strPwd Dim strRemotePath() Dim strDriveLetter() Const iMapTotal = 5 ' Ile udzialow...
  3. BigMarBar

    Pomoc Problem ze zmapowaniem dysków z QNAPA w Windows 7 PRO 64, gubi się mapowanie?

    Nie umiałem nazwać prawidłowo tego tematu ale sprawa wygląda tak. QNAP TS-420 podłączony jest do sieci lokalnej kabelkiem przez switcha. W sieci pracuje 5 komputerów. Na dwóch komputerach z Windows XP HE zmapowałem wszystkie 4 dyski z QNAPA i oznaczyłem opcję "połącz ponownie przy logowaniu"...
  4. BigMarBar

    Pomoc Nie mogę zmapować całego dysku - Storage Plug & Connect

    Tak mówiłeś i czytam :-) Twoje uwagi biorę sobie do serca :-) Ale jak klikam w panelu sterowania na aktualizację firmware "poszukaj aktualizacji" to wyskakuje okienko, że "oprogramowanie firmware jest aktualne". To co mam zaktualizować? Czy może powinienem ręcznie pobrać aktualizację i...
  5. BigMarBar

    Pomoc Nie mogę zmapować całego dysku - Storage Plug & Connect

    Wyłączając QNAPA z Turbo NAS i ponownie uruchamiając nadal otrzymuję ten komunikat. A nie powinienem. Czy sformatować dysk 1? Jak się pozbyć tego komunikatu? Czy znowu wyjąć wszystkie dyski z QNAPA wyczyścić je pod Windowsem, reset 10-sekund i zacząć zabawę od nowa? :(
  6. BigMarBar

    Pomoc Nie mogę zmapować całego dysku - Storage Plug & Connect

    Okej - nawet nie wiesz jak jestem Tobie i temu forum wdzięczny za pomoc... :-) Czyli mam teraz sformatowane dyski 2,3,4. Dysk 1 był wyczyszczony zanim założyłem go do QNAPA czyli teraz dodać od nowa użytkowników i powinno być już wszystko okej z tymi folderami i powiadomieniami. Dodam jeszcze...
  7. BigMarBar

    Pomoc Nie mogę zmapować całego dysku - Storage Plug & Connect

    Sorki za błędny dział - ale działy na tym forum nie są dla mnie czytelne :( Poza tym - dla mnie to podstawowe ustawienia :) Dziękuję za odpowiedź. Tak, dodałem też do QNAPA użytkownika o takiej samej nazwie jak w Windowsie (bo znalazłem wątek na forum o mapowaniu dysków) ale w Windowsie mam...
  8. BigMarBar

    Pomoc Nie mogę zmapować całego dysku - Storage Plug & Connect

    Kłopotów z QNAPEM ciąg dalszy :( Problem 1. Zainstalowałem najpierw jeden dysk w QNAPIE – użyłem opcji storage Plug & Connect, nazwałem go sobie drive1 i zmapowałem. Windows XP Home pięknie go widział. Dołożyłem do QNAPA drugi dysk. Zalogowałem się do panelu sterowania, zaznaczyłem ten drugi...
  9. BigMarBar

    Pomoc Komputer zawiesił się podczas kreatora Szybkiej instalacji

    Napiszę jak mi się udało to zrobić - może innym się przyda. Jedyny sposób w jaki mi się udało to wyjąłem wszystkie dyski z QNAPA. Włożyłem jeden dysk do kieszeni i do Windowsa. Spod Windowsa polecenie clean w diskpart i w ten sposób wyczyściłem dysk. Założyłem ten jeden dysk do QNAPA i wyskoczył...
  10. BigMarBar

    Pomoc Komputer zawiesił się podczas kreatora Szybkiej instalacji

    Mój smartfon jest za stary a nowego nie mam :) Problemem jest ewidentnie przerwana konfiguracja. A nie ma sposobu na całkowity reset tego Qnapa żeby wszystko było od nowa? Może dysk wyjąć i sformatować od nowa pod PC i potem założyć go z powrotem do QNAPA?
  11. BigMarBar

    Pomoc Komputer zawiesił się podczas kreatora Szybkiej instalacji

    Kłopotów z QNAPkiem ciąg dalszy :( Przyszły zamówione dyski. Ostatecznie kupiłem do mojego TS-420 4sztuki rekomendowanych do QNAPA WD Red WD30EFRX 3TB. Wyjąłem wcześniejszy dysk i włożyłem te 4 WD. Odpaliłem Qfinder na PC i uruchomiłem kreatora szybkiej instalacji. Znowu był problem z...
  12. BigMarBar

    Pomoc Tragiczny przesył danych - czy coś muszę ustawiać?

    W QNAPIE nie mam żadnych appków bo nie zdążyłem jeszcze nic zainstalować. Na razie mam problem z przeorganizowaniem katalogowania ;) A zapomniałem przecież o moim pierwszym poście na tym forum... *-:) Może to ten dysk co włożyłem do QNAPA hmmm Seagate ST1000DM003-1CH1CC46 :s Na początku był...
  13. BigMarBar

    Pomoc Ile maksymalnie udziałów sieciowych można podłączyć w Windows XP?

    Dzięki - na pewno tak zrobię bo wolę mieć wszystko w jednym miejscu. Ale poczekam aż przyjdą nowe dyski i uporam się najpierw z tym tragicznym przesyłem danych. Ale się tutaj uczę :) i dokładam sobie pracy :( Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  14. BigMarBar

    Pomoc Tragiczny przesył danych - czy coś muszę ustawiać?

    Zainstalowałem pierwszy lepszy program - DiskBench TEST2 – kopiowanie jednego pliku wyniki: 1. z komputera do dysku w QNAPIE = Size: 541767308, Time: 64484 ms, Transfer Rate: 8,012 MB/s 2a. z komputera do kieszeni eSATA (podpiętej do QNAPA) = Size: 541767308, Time: 69719 ms, Transfer Rate...