Pomoc Komputer zawiesił się podczas kreatora Szybkiej instalacji

BigMarBar

Entry Technician
Q Associate
2 Czerwiec 2014
30
7
8
44
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Kłopotów z QNAPkiem ciąg dalszy :(

Przyszły zamówione dyski. Ostatecznie kupiłem do mojego TS-420 4sztuki rekomendowanych do QNAPA WD Red WD30EFRX 3TB. Wyjąłem wcześniejszy dysk i włożyłem te 4 WD. Odpaliłem Qfinder na PC i uruchomiłem kreatora szybkiej instalacji. Znowu był problem z zainicjowaniem dysku. Więc znowu naciskałem kilkukrotnie „ponów” aż instalacja ruszyła. Wyskoczyło mi że będzie trwała ponad 200 minut ale już po 15 minutach komputer się zawiesił. Winię komputer bo czasem mu się to zdarza. Czyli restart komputera i wchodzę ponownie do Qfindera ale:

-wyskakuje okienko że serwer SMTP nie został jeszcze skonfigurowany (klikam że nie chcę teraz tego robić),
-kreator szybkiej instalacji jest nieaktywny,
-serwer jest widoczny na liście w Qfinderze i mogę np włączyć konfigurację serwera ale nie mogę zalogować się na stronę administracyjną – wyskakuje błąd „strona nieodnaleziona lub serwer jest obecnie niedostępny”,
-na Qnapie miga cały czas zielona dioda,
-odinstalowałem Qfinder i zainstalowałem ponownie – nic to nie dało,
-wcisnąłem na Qnapie przycisk reset na 3 sekundy – nic to nie dało,
-wyjąłem dyski i włożyłem tylko jeden – nic to nie dało,
-dyski są widoczne w szczegółach ale na pewno w ciągu tych 15 minut nie zdążyły się sformatować,

Najlepiej byłoby dla mnie jakbym mógł odpalić kreatora szybkiej instalacji i wykonać wszystko od nowa jak należy. Z poziomu Qfindera nie wiem co mam zrobić. Czy mam wcisnąć przycisk reset na 10 sekund? Znowu podmienić dysk na jeszcze inny żeby kreator wyskoczył?

Proszę o pomoc bo ja już wymiękłem :(
 
Mój smartfon jest za stary a nowego nie mam :)

Problemem jest ewidentnie przerwana konfiguracja. A nie ma sposobu na całkowity reset tego Qnapa żeby wszystko było od nowa? Może dysk wyjąć i sformatować od nowa pod PC i potem założyć go z powrotem do QNAPA?
 
Napiszę jak mi się udało to zrobić - może innym się przyda.
Jedyny sposób w jaki mi się udało to wyjąłem wszystkie dyski z QNAPA. Włożyłem jeden dysk do kieszeni i do Windowsa. Spod Windowsa polecenie clean w diskpart i w ten sposób wyczyściłem dysk. Założyłem ten jeden dysk do QNAPA i wyskoczył kreator. Zainstalowałem prawidłowo i poszło. Ale wyskoczyły mi kolejne problemy o czym w nowym wątku :(
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus