Recent Content by Bob27

  1. B

    Pomoc TS-231+ problem z dyskiem

    Witam, Pojawił mi się problem z dostępem do danych i dysku w TS-231+. Mam dyski jako pojedyncze wolumeny statyczne. W FileStation jest widoczny tylko HDD2, HDD1 wyświetla się jako "odmontowany" i nie ma do niego dostępu. W zakładce "stan dysku" pojawił się komunikat: "Co najmniej jeden ze...
  2. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    Trochę oszukałem, bo wypiąłem dysk z danymi i zostawiłem pusty. Ale udało się, po resecie wszystko poszło jak należy.
  3. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    serwer oczywiście :-) Jaka jest różnica między przywróceniem do ustawień fabrycznych a ponowną inicjacją NASa? Co wybrać? zresetowałem serwer na pustym dysku i faktycznie zadziałało, nie wiadomo o co chodziło. Dzięki za pomoc.
  4. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    A niech to, no dobra, zrzucę te dane i zresetuję serwer
  5. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    wystarczy jak odłączę dyski? Czy muszę je też formatować? Zgrywanie danych z dysku USB zajmuje wieczność
  6. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    Ustawienia WIN/MAC/NFS mam takie same, co do folderów udostępnionych: poprzednio miałem ich kilka i wszystkie były widoczne w sieci LAN, teraz mam ich 60 dlaczego?
  7. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    Odpowiedź podana, ale moja ignorancja nie podpowiada mi niestety jak ją zastosować :)
  8. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    Poświadczenie dla QNAP wywaliłem, co mam wpisać w ustawieniach? wpisuję w polu adres internetowy lub sieciowy adres IP QNAPa, użytkownika i hasło takie jak się loguję na serwer, nie działa
  9. B

    Pomoc Dyski QNAP niewidoczne w otoczeniu sieciowym.

    Witam, Skończyły mi się pomysły, więc muszę tu się zwrócić o pomoc. Mam TS-212, w tej same sieci są 4 komputery, router Huawei B315. Wszystko przez ostatni rok działało bezproblemowo. Kilka dni temu padł mi główny dysk, wymieniłem na nowy, przywróciłem NAS do ustawień fabrycznych. Po włączeniu i...