Recent Content by chemik333

  1. chemik333

    Pomoc Naprawa uszkodzonego pliku

    Nic świadomie nie ruszałem tam. Jest tak, jak się domyślnie sam zainstalował. Ale bardzo dziękuję za pomoc :)
  2. chemik333

    Pomoc Naprawa uszkodzonego pliku

    Dziękuję - potestuję :) A odnośnie krzaczków w nazwach ściągniętych plików - czy może to powodować błędy w dostępie i w operacjach (kopiowanie, przenoszenie, zmiana nazwy) na nich?
  3. chemik333

    Pomoc Naprawa uszkodzonego pliku

    Bardzo dziękuję za wskazówki! Po raz pierwszy uruchomiłem PuTTY - udało się. Z linuxem konsolowym dotychczas styczności nie miałem, ale przypomniały mi się czasy dos'a co trochę pomogło :) Niestety polecenia lsof nie umiałem użyć - nie mam pojęcia o co z "/kowai" chodzi... poradziłem sobie (na...
  4. chemik333

    Pomoc Naprawa uszkodzonego pliku

    Chodzi o możliwość usunięcia... tu system jak by blokował w jakiś sposób dostęp do niego. Ja nie chcę go naprawiać, tylko usunąć jak napisałem: Starałem się wszystko opisać szczegółowo... stąd może takie wrażenie
  5. chemik333

    Pomoc Naprawa uszkodzonego pliku

    Witam, Problem dotyczy przypadków (ja się z tym tylko tak spotkałem), gdy za pomocą aMule ściągam plik, który jest najprawdopodobniej uszkodzony. Kilka razy już mi się zdarzyło ściągnąć plik wideo (AVI), który pojawia się w katalogu i jest widoczny w FileStation5 wśród innych, natomiast przy...
  6. chemik333

    [S] Qnap TS-451 8G + ew. 2x HDD 4GB + APC es550 + Cisco SG200-08

    Tu nie ma privów (z tego co wiem tylko dla Adminów są dostępne). Dlatego podałem na górze maila. Proszę odezwij się tam do mnie Pecus Qnap poszedł, dyski i APC poszły, switch też pójdzie pewnie lada moment do paczki, więc temat do zamknięcia.
  7. chemik333

    [S] Qnap TS-451 8G + ew. 2x HDD 4GB + APC es550 + Cisco SG200-08

    Ok. To: zgoneq i piwko28 proszę się odezwać do mnie na maila - ustalimy szczegóły. Odpiszę wieczorem. A Qnap TS-451 8GB spada z ceną na 1300zł
  8. chemik333

    [S] Qnap TS-451 8G + ew. 2x HDD 4GB + APC es550 + Cisco SG200-08

    HDMI jest, ale pilot w standardzie to chyba w plusie tylko był wtedy, a obecnie też w modelu 451A. Można dokupić pilot i powinno działać bo odbiornik powinien być wbudowany we wszystkie x51 wg informacji: http://shop.qnap.com/index.php?route=product/product&product_id=132
  9. chemik333

    [S] Qnap TS-451 8G + ew. 2x HDD 4GB + APC es550 + Cisco SG200-08

    Witam, Niestety z braku czasu nie wykorzystywałem jego potencjału, a dodatkowo prawdopodobnie niedługo odwiedzi mnie podobny sprzęt, więc obecny przeznaczony zostaje na sprzedaż. Kupiony 8 marca 2016, używany (czyli włączony) przez niecałe półtora roku (wcześniej ponad pół roku stał i czekał na...
  10. chemik333

    Pomoc TS-251 - ciągłe leciutkie piszczenie (cewki?) + brak adresu z DHCP

    @MJRegul : czy udało się zwalczyć piszczenie? Ja uruchomiłem wreszcie po pół roku stania TS-451 i tam też jest takie nieszczęsne piszczenie. Nie jest to dysk, tylko coś z płyty głównej. Może to piszczy cała seria bo na tych samych podzespołach jest? Może też po prostu niektórzy tego nie słyszą i...
  11. chemik333

    Pomoc Dyski SSD - konfiguracja

    Bardzo dziękuję za informacje :)
  12. chemik333

    Pomoc Dyski SSD - konfiguracja

    Nie, nie chodzi mi o temperaturę SSD, tylko o temperaturę zwykłego HDD. Może zakręciłem... chodzi mi o to czy jeżeli przykładowo mamy w Qnapie w 4 zatokach obok siebie 4x zwykły dysk to czy dwa środkowe dyski mają tam wyraźnie cieplej, czy to jest pomijalne? Wiem że SSD się o wiele mniej...
  13. chemik333

    Pomoc Dyski SSD - konfiguracja

    Tak planuję zrobić, tzn. SSD wsadzić przed całą resztą. A jeszcze odnośnie pierwszego mojego pytania: jest sens w razie czego zwracać uwagę na to, że środkowy z 3 dysków obok siebie ma najcieplej, czy różnica jest na tyle pomijalna, że można to olać?
  14. chemik333

    Pomoc Dyski SSD - konfiguracja

    Nie mogę znaleźć tego posta (chciałem dać linka), ale gdzieś chyba ze 2 tygodnie temu tu na forum przeczytałem, że sam system zajmuje ok. 8GB z podstawowymi programami. W tym wątku znalazłem sporo odpowiedzi na swoje pytania, jednak jedna sprawa mnie nurtuje. Mam ts-451. Konfiguracja w...
  15. chemik333

    Witam

    Najpierw był jeden komputer. potem było ich więcej, a w każdym dysk siedział kolejny... następnie były przenoszone dane pomiędzy komputerami, które zaczynały się dublować i nie wiadomo co było gdzie najbardziej aktualne... potem brakowało miejsca na każdym z dysków... postępował burdel... burdel...