Recent Content by coonrado

  1. coonrado

    Pomoc FTP bez directory listing

    Cześć, Potrzebuję stworzyć oto taką konfigurację dostępu do FTP-a: - user1 - dostęp tylko do zapisu do katalogu FTP-a (bez podglądu jego zawartości oraz pobrania zawartości) - user2 - pełny dostęp do katalogu FTP-a (podgląd listy plików, zapis, odczyt, modyfikacja) Kombinuję już kilka dobrych...
  2. coonrado

    Pomoc Usunięcie folderu współdzielonego i utrata danych

    Niestety i mnie spotkał ten sam problem, jakaś zawiecha FF i się podziało :( U mnie niestety nie widać usuniętych danych z tego folderu przez program WinSCP. Folder współdzielony był jako cała powierzchnia dysków (w RAID 1). Na dysku zewnętrznym mam backup ok.50-60% usuniętych danych (na...
  3. coonrado

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Według mnie są naprawdę ciche, mogę polecić. Nie wiem tylko czy w sypialni się sprawdzą (chyba, że zamkniesz je w jakieś szafie).
  4. coonrado

    Kiedy warsztaty QNAP w Krakowie?

    Czy planowane są w tym roku jakieś warsztaty QNAP w Krakowie?
  5. coonrado

    Pomoc RAID i dysk systemowy

    Mam podobny dylemat, tylko chcę na dysk systemowy przeznaczyć dysk SSD (a te czasami potrafią płatać figle i się wyłożyć w najmniej przewidywanym momencie). Czy przywrócenie ustawień z kopii zapasowej (plik QNAP_settings_XXXX-XX-XX.bin) montuje w systemie od razu wszystkie woluminy? Rozumiem, że...
  6. coonrado

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    No i zamówiłem, niestety 10TB takich jakie chciałem nigdzie w Polsce nie było. Dlatego wybór padł na Seagate IronWolf 8TB ST8000VN0022.
  7. coonrado

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Zrobiłem porównanie najpopularniejszych dysków WD i Seagate o pojemnościach 8TB, 10TB i 12TB. Może komuś się przyda jak będzie chciał wybrać jakiś dysk dla siebie.
  8. coonrado

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Według informacji na stronie producenta są.
  9. coonrado

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Prawdopodobnie zakupię (o ile gdzieś je znajdę) dyski Seagate IronWolf 10TB ST10000VN0008. Sprawdziłem po parametrach i wygląda, że są jedne z cichszych na rynku (max. 20dB w trybie bezczynności i max. 28dB w trybie wyszukiwania). Niestety nigdzie nie widać ich po tym oznaczeniu, jedynie...
  10. coonrado

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Zastanawiam się nad zakupem 2-4 dysków HDD 8TB do mojego qnapa. Niestety ze względu na to, że qnap będzie stał w mieszkaniu potrzebuję wybrać jak najbardziej ciche dyski HDD. Na dyskach oprócz backupu, wirtualek i serwera FTP będą przechowywane nagrania z 3 kamer IP. Na chwilę obecną aplikacje...
  11. coonrado

    Pomoc TS-653A CPU upgrade

    No to szkoda :-(
  12. coonrado

    Pomoc TS-653A CPU upgrade

    Pytanie do znawców tematu, czy można w tym modelu wymienić procek na wydajniejszy? Jeśli tak to jakie są polecane/zalecane?
  13. coonrado

    Pomoc TS-251 i Netis WF2190

    To dobra wiadomość, też mam zamiar zamówić tą kartę do swojego NASa.
  14. coonrado

    Pomoc Audio Station na QNAP

    Cześć, Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje aplikacja (podobna do Audio Station z S), która dogada się z Amazon Alexa? DiskStation Manager - Knowledge Base | S Inc. Ewentualnie czy da się odpalić My Media for Amazon Alexa na QNAP (jest dostępna paczka dla debiana)? My Media for...
  15. coonrado

    Hello :)

    Od tygodnia jestem nowym użytkownikiem qnap TS-653A. Zobaczymy czy inwestycja w sprzęt się opłaciła. Wcześniej dane trzymałem na macierzy HP DL180 G6 (12x 2TB).