Recent Content by Corey8

  1. Corey8

    Przy piwie Qnap TS-228 vs TS-251

    Dodam tylko, że przez odtwarzanie rozumiem wchodzenie z komputera na podmapowany dysk
  2. Corey8

    Przy piwie Qnap TS-228 vs TS-251

    Witam wszystkich pod dłuższej przerwie. Od dłuższego czasu dojrzewa we mnie myśl dotycząca zakupu NAS. Jak zdążyłem przeczytać niemal wszyscy na start polecają model 251 i tu pojawia się moje pytanie. Czy jest sens w niego inwestować przy następujących oczekiwaniach: - tworzenie kopii...
  3. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    Mam jeszcze jedno pytanie czy warto dokładać do 212P 100zł ? bo za 450 mogę mieć tą wersję i zaczynam się zastanawiać czy te 256mb ramu jest warte dołożenia 100zł
  4. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    Szczerze to trafiłem tu przez przypadek, a w niecały dzień dostałem więcej rzeczowych informacji niz przez miesiąc dyskusji na innych forach :)
  5. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    OK - przyznam, że pierwszy raz od początku. Cała wizja jest dla mnie spójna i co najważniejsze podoba mi się :) Zastanawiam się tylko czy założeniu laptop - nas - chmura warto inwestować w nasa z dwoma dyskami (bo w zasadzie największą zaletą RAID1 jest komfort - pada mi dysk kupuje drugi...
  6. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    Tylko wtedy muszę mieć jak dobrze rozumię wykupioną jakąś powierzchnie w jakiejś chmurze ?
  7. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    Dzięki Paweł za link - przyznam, że trochę wywrócił mi moją koncepcję do góry nogami. Zacznę może od początku i wyjaśnę co chce osiągnąć. W 2011 roku nauczyłem się, że warto mieć kopię zapasową danych na których mi zależy (padł dysk w laptopie, a z nim przepadła spora cześć istotnych dla mnie...
  8. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    Dlna nie jest dla mnie priorytetem więc mogę to odpuścić. Zdaje sobie sprawę, że to model najsłabszy, ale ma jedną zaletę - cena (dodatkowo mogę go mieć nowego za 350zl). Pytanie tylko czy gra jest warta świeczki ?
  9. Corey8

    Czy Qnap ts212e mi wystarczy ?

    Witam wszystkich. Od pewnego czasu szukam odp. - zastanawia się nad zakupem ww. urządzenia. Założenie wstępne jest takie, że będzie ono pracować z dwoma dyskami WD red o pojemności 2tb. Będą one w trybie raid1. Głównymi zadaniami NASA będzie: - rola magazynu na dane (zdjęcia, muzyka) +...