Recent Content by Deki

  1. Deki

    Pomoc TS-453 PRO - zawiesił się przy aktualizacji - czy mam się już bać ?

    Spokojnie, aktualizować będę dalej ale z większą rozwagą. Dotychczas wgrywałem aktualizacje losowo, jak się pojawiały ( lata bezproblemowych aktualizacji uśpiły moją czujność). Teraz będę jednak robił aktualizacje tak jak na początku, czyli: kopia konfiguracji, kopia danych (na drugi mniejszy...
  2. Deki

    Pomoc TS-453 PRO - zawiesił się przy aktualizacji - czy mam się już bać ?

    Przyznaję się bez bicia, nie zrobiłem restartu przed aktualizacją. Prawdę mówiąc standardowo zignorowałem sugestie systemu o restarcie przed aktualizacją. Od 3 lat robiłem na bieżąco aktualizacje i nigdy nie było takiej wpadki. Zero zawieszeń czy jakichkolwiek problemów. No ale zawsze musi...
  3. Deki

    Pomoc TS-453 PRO - zawiesił się przy aktualizacji - czy mam się już bać ?

    Witam Przez 3 lata użytkowania TS-253 pro nie miałem z nim żadnych problemów. Aż tu nagle w ostatnią niedzielę przy aktualizacji z wersji 4.3.3.0351 build 20171023 do najnowszej 4.3.3.0361 build 20171101 zawiesił się na procedurze pierwszego restartu po aktualizacji. Przychodzę rano do...
  4. Deki

    Kawa i papierosy Zmiana firmware z 4.1.4 na 4.2.0 bać się czy nie ?

    Przetestowane i działa na 4.2. Dzięki za dobry pomysł. Na drugim NAS-ie włączyłem serwer LDAP i przywróciłem kopie konfiguracji LDAP z głównego NAS-a. Zaraz po przywróceniu kopii pojawiły się wszystkie ustawienia poza danymi samej domeny LDAP ale po restarcie pojawiły się wszystkie dane na...
  5. Deki

    Kawa i papierosy Zmiana firmware z 4.1.4 na 4.2.0 bać się czy nie ?

    Chciałem zmienić, zanim cała firma nie przerzuci się na (w sumie nowy) serwer. Na tą chwile jest mało oblegany wiec w razie awarii są szanse na szybkie podniesienie go. Pozostawienie go za długo na 4.1.4 tez może być nie dobre, ponieważ czym większy odstęp miedzy kolejnymi wersjami tym większa...
  6. Deki

    Kawa i papierosy Zmiana firmware z 4.1.4 na 4.2.0 bać się czy nie ?

    Witam Mam w pracy parę urządzeń QNap i wszystkie są już od pewnego czasu na firmware 4.2.0 i działają prawidłowo ale to są głównei maszyny do przechowywania kopii lub utrzymywania prostych usług w sieci (WWW lokalne , FTP lokalne). Ale jest jedna maszyna TS-543 Pro, która nadal jest na 4.1.4...
  7. Deki

    Witam

    Jak 99% rejestrujących się tu użytkowników, również i ja jestem tu w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki związane z zabawą moim Qnap-em. Dlatego witam się z wami i przystępuję do lektury zebranych przez was informacji. pozdrawiam