Recent Content by dombex

  1. dombex

    Pomoc HBS 3 - problem z synchronizacją do chmury

    Super, myślałem właśnie o tej samej usłudze - głównie z uwagi na cenę. Dzięki jeszcze raz za pomoc
  2. dombex

    Pomoc HBS 3 - problem z synchronizacją do chmury

    Dzięki Szyman za twój wątek i wskazanie rozwiązania. Również chcę założyć sobie konto na OVH celem wzmocnienia mojego cotygodniowego backupu. Pytanie do ciebie brzmi, z którego planu od OVH korzystasz?
  3. dombex

    Następca TS-231P do biura projektowego

    Mam taki obecnie APC Smart-UPS 1500 (SUA1500I) | cena, raty - sklep Komputronik.pl , pod dwie stacjonarki router i NASa. A co sądzisz o TS-451+? Aż tak mocnej grafiki nie potrzebuję, choć wiem, że procesor słabszy. Lepiej cztery rdzenie od razu?
  4. dombex

    Następca TS-231P do biura projektowego

    No właśnie, tylko komu płacić za przestrzeń? Opcji jest naprawdę sporo: HBS 3 To jak zeszliśmy na temat dysków, to jakie brać? Obecnie mam 2x1TB w RAID 1 na dyskach Toshiba P300. Będę chciał zrobić to samo, tylko dla dysków 3TB. Czy może warto kupić Ironwolfy? W sumie to tu pula moich pomysłów...
  5. dombex

    Następca TS-231P do biura projektowego

    Właśnie czytam czy jest mi to na pewno potrzebne, ale raczej się skłaniam się ku implementacji QNAPowej. Zależy mi po prostu, by trzymać porządek z hasłami i userami, a oprócz tego, by zapewnić dostęp przez zdalny pulpit do komputerów użytkowników (praca zdalna). Ok, ale u kogo wykupić...
  6. dombex

    Następca TS-231P do biura projektowego

    Biuro, w którym pracuję powoli się rozrasta i myślę nad zmianą obecnego TS-231P na coś lepszego. Obecnie serwer NAS wykorzystuję jako serwer plików (SMB) i do zarządzania VPN (poprzez protokół OpenVPN). Z serwera korzysta maksymalnie 10 użytkowników. Docelowo chciałbym, by nowy serwer NAS...
  7. dombex

    Cześć

    Hej, posiadam qnapa TS-231P i powoli zaczynam zgłębiać to forum, by lepiej skonfigurować swoją maszynę.