Recent Content by Dziq

  1. D

    Download [Stable] QTS 4.0.3 Build0912 | ARM & x86

    Nie mogę wejść do download , chcę pobrać najnowszą betę dla TS-212 ponieważ serwer bardzo wolno działa, upload na poziomie 8-14mb/s :/
  2. D

    Robienie backupów TimeMachine TS210 na USB

    Witam ! Czy istnieje możliwość ustawienia by mój Qnap mógł robić backupy mojego Mac'a za pomocą Time Machine na dysku podłączonym do mojego NAS'a (TS210) poprzez USB ? Pytam się bo akurat został mi luzem 3,5 " dysk 1,5Tb i byłby jak znalazł do moich backupów mojego Macbooka. Szczerze liczyłem...
  3. D

    Konfiguracja Ts 210 pod Serwer multimediów

    Jakoś konkretniej jesteś w stanie mi to wytłumaczyć ? Tak mam publiczne ip.
  4. D

    Konfiguracja Ts 210 pod Serwer multimediów

    Dzięki Jarlath za odpowiedź widzę, że tylko Ty odpowiadasz na moje posty na tym forum :) Finalnie zastosowałem JBOD. Serwer pracuje już 5 dzień. Jakieś rady jak go skonfigurować? W poniedziałek jak będę miał więcej czasu to zabiorę się za przyuczenie tych linuksowych komend, które poleciłeś mi w...
  5. D

    Kilka technicznych pytań

    Mam ten sam serwer, ustawiony za routerem z zewnątrz, jak możecie to powiedzcie mi jak można zalogować się na serwer zdalnie z innego komputera, innej sieci? W jakiej opcji to ustawić i skąd tym zarządzać?
  6. D

    Prośba o wytłumaczenie poruszania się po platformie QPKG

    Wracam do tematu bo krótkiej (długiej) przerwie, gdzie mogę poczytać jak poruszać się w temacie Telnet/SSH? Bo już zalogowałem się na serwer za pomocą putty, prosi mnie o login i password i później mam : " [~] # " przypuszczam, że teraz mogę wpisywać polecenia ale jak przepisuję te z tego wątku...
  7. D

    Konfiguracja Ts 210 pod Serwer multimediów

    Czy naprawdę nikt na tym forum nie jest w stanie dać kilku prostych wskazówek jak przygotować serwer do tego typu zastosowań?
  8. D

    Konfiguracja Ts 210 pod Serwer multimediów

    Witam ! W grudniu zakupiłem sobie Qnapa TS-210 raze w dwoma dyskami 2x 2Tb Samsung green. Moim celem jest stosunkowo pojemny serwer, do którego będę miał dostęp w domu z różnych urządzeń do multimediów. Głównie chcę by był moją bazą filmów (głównie HD), seriali, później muzyki i zdjęć. Ostatnio...
  9. D

    Prośba o wytłumaczenie poruszania się po platformie QPKG

    Dzięki, chcę uruchomić jakąś sensowną aplikację do ściągania większej ilości plików z serwerów (premium i free), i doszedłem tylko do PYLOAD bo na platformie QPKG chyba nic nie ma? A może się mylę?
  10. D

    Prośba o wytłumaczenie poruszania się po platformie QPKG

    Witam! Zupełnie nie ogarniam tej platformy, udaje mi się zainstalować aoplikacje z poziomu get QPKG ale nic więcej nie ogarniam. Jak np. chciałbym sobie zainstalować https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=16&t=33515 tą aplikację to zatrzymuję się na instalacji Optware i dalej nie wiem co robić...
  11. D

    Co zamiast QGet-a?

    Cześć zainteresowałeś mnie tym Pyloadem, czy jesteś w stanie napisać mi proste faq jak go zainstalować, skąd go ściągnąć? Jestem świeżym posiadaczem mojego pierwszego NASa TS-210 i dopiero powoli zaczynam się orientować w tym temacie, taki Pyload przydałby mi się się jako urządzeni, które by...