Recent Content by golibroda

  1. golibroda

    Pomoc Uprawnienia do urządzeń zewnętrznych USB

    Takiej odpowiedzi oczekiwałem na forum. Dziękuję :D
  2. golibroda

    Pomoc Uprawnienia do urządzeń zewnętrznych USB

    Nic nie chcę zmieniać tylko chcę ogarnąć zasadę ! Rozumiem bezpieczeństwo w AD, korporacji .... ale w domu ? Tu ograniczenia są za duże: wystarczy jeden ptaszek ... chcesz udostępniasz taką funkcję użytkownikowi, jak nie chcesz hołubisz zasady Linuksa i blokujesz. Proste, a jak ułatwia życie :P
  3. golibroda

    Pomoc Uprawnienia do urządzeń zewnętrznych USB

    Witam, Niby prosty problem ale .... Jest sobie zwykły użytkownik. Ma prawa do pewnych folderów na QNAP 119PII (firmware najnowsze) i sobie z nich korzysta bez problemu. Ale ma kaprys podłączenia swojego PEN czy HDD. Wszystko się montuje, ale user nie widzi podłączonych urządzeń. Dopiero gdy...
  4. golibroda

    Pomoc QNAP TS-119P+ Problem z podłączaniem zewnętrznych urządzeń USB

    4.1.2 Bulid 20141229 Wychodzi na to, że grudniowy. Ale opcja "poszukaj aktualizacji" mówi: oprogramowanie firmware jest aktualne. Widziałem oprogramowanie, to z linku podanego przez Ciebie, ale system twierdzi j.w. dlatego nie aktualizowałem ręczznie, aby nie wykrzaczyć systemu. Co prawda...
  5. golibroda

    Pomoc QNAP TS-119P+ Problem z podłączaniem zewnętrznych urządzeń USB

    Witam, QNAP TS-119P+ firmware 4.1.2 Mam wrażenie, że po ostatniej aktualizacji firmware przestało wykrywać mi niektóre zewnętrzne urządzenia USB podłączane pod port przedni i tylne w moim QNAP. Są to Peny oraz dysk zewnętrzny które wcześniej były wykrywane bez problemu. Czasami dzieje się tak...
  6. golibroda

    Pomoc Udostępnianie plików przez link - nie działa.

    Oj bez przesady, sprawdzałem kilka razy :)
  7. golibroda

    Pomoc Udostępnianie plików przez link - nie działa.

    Kurcze, u mnie też OK. A miałem coś takiego w przeglądarce: Podana fraza - http://homar.mycloudnas.com:8080/share.cgi?ssid=0zi6IL3 - nie została odnaleziona. Dzięki za sprawdzenie.
  8. golibroda

    Pomoc Udostępnianie plików przez link - nie działa.

    Witam, Udostępniam plik poprzez link zrobiony poprzez Web File Manager. Niestety link nie działa. Oczywiście serwer widoczny jest na zewnątrz sieci. QNAp podłączony jest do internetu przez dwa routery. Być może powinienem otworzyć jakieś porty i zrobić przekierowania z routera na router ? A...
  9. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Jak na razie uaktualniłem firmware i zaciągnąłem ustawienia. Router nadal żyje :) W chwili wolnej spróbuję konfiguracji w/g podpowiedzi.
  10. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Dziękuję bardzo za pomoc.
  11. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Najprościej byłoby wymienić urządzenia. Na standard N i giga-porty :-) Ale na razie bezkosztowo - nauka i konfiguracja :-) Zresztą zarządzanie mam przez www z każdego miejsca ale qfinder też fajny i ma fajne możliwości. Stąd kombinacja. I DNLA by chodziło wszędzie.
  12. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Jakby wszystkie urządzenia stały w jednym miejscu albo wszystkie byłyby wifi to nie byłoby problemu. A tak kombinacje z dwoma routerami aby przekazać sieć z pokoju do pokoju bo kabel nie wchodzi w grę :) Bo w innym przypadku kabelek plus switch i byłoby po problemie ... ale to nie wchodzi w...
  13. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Też tak sądzę,że ten najnowszy. Kopię mam najnowszą (aktualną) chyba spróbuję nowego firmware. Najwyżej będzie tydzień konfiguracji od nowa :-) Kiedyś opisywałem mój problem z DNLA ale bez odzewu. Tam dokładniej opisana jest moja specyfika sieci...
  14. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Firmware Version: 3.6.1 Build 080507 Rel.68758n Hardware Version: WR543G v2 081520C2 to powyżej mam. Wychodzi na to,że nie aktualne choć takiego jak mam na stronie nie ma (nie widzę). A jak uda mi się ustawić w trybie bridge to oba routery pracują w tej samej sieci ? I netbook korzysta z...
  15. golibroda

    Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

    Masz rację, zasugerowałem się kiedyś otrzymanymi radami na forum bez kabli gdzie wielu przekonywało mnie,że w tym routerze nie ma trybu bridge. Znalazłem w zupełnie innym miejscu ustawienie bridge które było wyszarzone, niedostępne. Po ustawieniu w tryb ap router odblokowało się. Po wybraniu...