Recent Content by Grippen

  1. Grippen

    Pomoc Aktualizacja oprogramowania do wersji 5

    Ja też jestem zdania że graficznie nowy qts to krok w tył ;) ikony i podpisy ikon wielkie jak dla ślepego...
  2. Grippen

    Pomoc Podmiana dysku systemowego HDD na SSD

    Cześć Szybkie pytanie i prośba zarazem. Czy w TS-453Be da się podmienić systemowy dysk 1TB (talerzowy) na taki sam 1TB dysk SSD tak aby nic nie spiepszyć i żeby ruszyło od strzała bez kombinowania? chodzi mi o dokładną kopię 1:1. Zależy mi na przyspieszeniu trochę tego systemu (mam na nim system...
  3. Grippen

    Pomoc Hosting zdjęć z qnapa na fora internetowe/aukcje

    Cześć Czy możecie podpowiedzieć krok po kroku jak ustawić i gdzie QNAPa żeby można było hostingować zdjęcia z qnapa na różnego rodzaju fora internetowe albo aukcje internetowe? Mam stałe zewnętrzne IP, włączyłem serwer web i ustawiłem własny port (XXXX zamiast domyślnego 80), przekierowałem...
  4. Grippen

    Pomoc Czyszczenie QTS ze starych plików i zmniejszenie rozmiaru QVR Pro Space

    Cześć Pytanie 1: czy da się jakość wyczyścić foldery systemowe ze starych plików które zapewne zalegają gdzieś na dysku systemowym? Aktualnie pliki systemowe/inne zajmują ponad 121 GB co jest wartością dosyć kosmiczną jak na system który waży kilkaset MB, nawet z aplikacjami dodatkowymi niech to...
  5. Grippen

    Pomoc Szczelne zamknięcie NASa i UPSa w małej przestrzeni, czy to bezpieczne?

    Standardowo temperatury pracy NASa wyglądają u mnie tak. Przy gorącym lecie jak w pokoju było cieplej temperatura systemu dochodziła do 41oC a dyski, dwa WD black (te cieplejsze) tak do 50oC. reszta nie przekraczała 43-44oC. Jakiś przewiew w tej szafce jest, pleców nie ma, od przodu przez...
  6. Grippen

    Pomoc Szczelne zamknięcie NASa i UPSa w małej przestrzeni, czy to bezpieczne?

    Cześć Mam ustawiony NAS w szafce pod TV razem z UPS i drukarką. Nic się nie dzieje, temperatury w normie (może o 2oC wyższe od tych jak stał "luzem"). Z tyłu nie ma pleców więc jakiś tam przewiew jest. Co 3mce każdy sprzęt elektroniczny przedmuchuję z kurzu i problemów nie ma - stoi tam już od roku.
  7. Grippen

    Pomoc Problemy ze zmianą rozdzielczości w HD Station 4.0.3

    qnap w kwestii hd station (jak i wielu innych) to daje dupy a nie ciała.
  8. Grippen

    Pomoc Streaming z QNAPa do YT

    Wszystkie kamery IP które mam nagrywają w trybie ciągłym a do tego robią co zadany czas screenshota (u mnie co 1min). Co do streamingu na żywo z serweru qnap na youtube to się nie wypowiem bo nie znam odpowiedzi.
  9. Grippen

    Download [Public Beta] QTS 4.4.1.0949 build 20190528 | ARM & x86

    zainstalowałem QTS 4.4.1.0978 @ TS-453Be i wszystko działa bez problemu. Wywaliło tylko KODI, reszta poszła bez najmniejszego problemu, QVR działa tak jak wcześniej, kamery też, nie rozpoznaje tylko mojego starego UPS (4.3.6 rozpoznawał).
  10. Grippen

    Pomoc Po aktualizacji nie działa kamera

    U mnie też od 3 dni wywaliło cały monitoring, to już druga wtopa w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Czas zainwestować w osobną nagrywarkę do monitoringu... Kamery działają prawidłowo, SS niestety nie
  11. Grippen

    Pomoc SS nie działa po ostatniej aktualizacji

    Witam 1. Po ostatniej aktualizacji SS przestał działać - nie ma strony logowania (załącznik), przed aktualizacją wszystko działało bez problemu od ponad roku. Podłączone 2 kamery do których mam bezproblemowy dostęp. 2. zrobiłem reset według instrukcji i bez efektu rm /etc/config/nvrd.xml rm...
  12. Grippen

    Pomoc Błąd dysku twardego po zaniku zasilania

    wybacz @pigers ale nie wiem co mam dokładnie zrobić
  13. Grippen

    Pomoc Błąd dysku twardego po zaniku zasilania

    Po zalogowaniu się do konsoli jako admin i wpisaniu polecenia otrzymuję: "No such file or directory"
  14. Grippen

    Pomoc Błąd dysku twardego po zaniku zasilania

    1. UPS jest ale biedna wersja bez komunikacji z NASem - prądu nie było dość długo a mnie nie było w domu żeby wyłączyć NASa na czas 2. Co do komendy wiersza poleceń proszę o wyjaśnienie lub jakiś link do opisu - nie jestem aż tak biegły w zakamarkach obsługi NASa pozdrawiam
  15. Grippen

    Pomoc Błąd dysku twardego po zaniku zasilania

    Witam szanownych forumowiczów Zwracam się do Was z problemem który pojawił się u mnie kilka dni temu. Nastąpiła nieoczekiwana przerwa w dostawie prądu, co za tym idzie NAS nie wyłączył się programowo i pojawił się błąd: Na dysku nr 1 pojawił się błąd, aczkolwiek po przeskanowaniu dysku oraz...