Recent Content by ienek

  1. ienek

    kopiowanie z dysku zewnętrznego

    tutaj przepraszam, z tym przyciskiem z obudowy chodziło mi o podłączenie USB niemniej ktoś miał taki problem
  2. ienek

    magento

    Zapewne musisz włączyć go w php.ini (odkomentować z linii poleceń).
  3. ienek

    kopiowanie z dysku zewnętrznego

    czytałem na gdzieś, że to kwestia oprogramowania i modelu QNAPa (podobno w nowszych oprogramowaniach sterownik ntfs automatycznie montuje dysk ntfs i wtedy przycisk z obudowy QNAPa bezproblemowo kopiuje). edzik12 mam nadzieję, że QNAP trochę Ci się zaczyna podobać :)
  4. ienek

    kopiowanie z dysku zewnętrznego

    tutaj masz opis jak zrobić to przez ssh: https://www.ripcaster.co.uk/node/314 niestety nie wiem jak zrobić to inaczej. Wogóle pewnie to nie problem podłączenia (eSata lub USB) ale fakt, że używasz formatu plików microsoftu (NTFS, który pozwala Ci na przechowywanie plików o wielkości powyżej 4GB).
  5. ienek

    Restart stacji pobierania

    Nie tylko tak, z oficjalnego forum QNAPa znalazłem prostsze rozwiązanie: ( http://211.78.87.227/viewtopic.php?p=11 ... 71e58d6025 ) Z moich obserwacji wynika, że jest to usługa btd.sh (chociaż głównie odnosi się do BT deamon).
  6. ienek

    pomoc w konfiguracji

    LOL, jarlath, ale żeś napisał, człowiek pyta się o konfigurację a Ty mu piszesz o RAIDach... poza tym nie tylko RAID służy do łączenia dysków (w QNAPie jest jeszcze JBOD). w panelu administracyjnym QNAPa w Disk Management znajdujesz Volume Management i tam ustawiasz sobie rodzaj "partycji". Dla...
  7. ienek

    Restart stacji pobierania

    trzeba połączyć się przez SSH (z tego co pamiętam, można tylko na admina) i w /etc/init.d/ masz skrypty uruchomieniowe. wystarczy wtedy: /etc/init.d/nazwa_usługi restart (tudzież start/stop)
  8. ienek

    brak dostępu z sieci zewnętrznej

    jeżeli masz zewnętrzne IP to żadnej filozofii nie ma: port 80 przekieruj na port 80 IP które ma Twój QNAP (w Twoim urządzeniu w dziale port forwarding masz External Port tu robisz 80 to 80, potem ptaszkujesz TCP Protocol (UDP też możesz ale bez tego będzie działać) IP Address i tu wpisujesz...
  9. ienek

    [POMOCY] TS-559 Pro+ i AD

    Yyy... niebardzo rozumiem co znaczy .. ACL z tego co ja wiem nie zależy od Ciebie tylko od systemu plików (który pozwala na przechowywanie listy kontroli dostępu - ACL) - NTFS ma bogatszą ACL niż ext3. W Zasadach grupy (przystawka MMC) można to zmienić: http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr...
  10. ienek

    [POMOCY] TS-559 Pro+ i AD

    a jakbyś spróbował zrobić backupa tego katalogu jakimś Rsync? ogólnie przy kopiowaniu normalnym tego nie osiągniesz ze względu na inny system plików (ext i ntfs nie są kompatybilne). ewentualnie możesz pobawić się zmianą ownera tych katalogów (już na QNAPie) i zmianą oprawnień...
  11. ienek

    Windows Vista i 7 nie widać serwera w otoczunie sieciowym ??

    yyy.. a nie znasz adresu IP QNAPa ? (albo jego nazwy w Twojej sieci lokalnej?) otwórz sobie 'Komputer' i pod paskiem adresu powinien być przycisk 'Map network drive' (mapuj dysk sieciowy) (jeśli nie ma to naciśnij lewy alt i w 'Tools' (narzędzia) go znajdziesz). Wybierasz sobie nazwę dysku i...
  12. ienek

    Pomoc Upgrade CPU w TS-509 Pro

    A może to wina systemu plików? Masz na pendraku NTFSa a kolega jarlath ma standardowego FATa... =================================================================== OPSS, sorry za odgrzebywanie starego tematu ;)
  13. ienek

    qnap ts 201 w AD

    > net use /? The syntax of this command is: NET USE [devicename | *] [\\computername\sharename[\volume] [password | *]] [/USER:[domainname\]username] [/USER:[dotted domain name\]username] [/USER:[username@dotted domain name] [/SMARTCARD] [/SAVECRED]...
  14. ienek

    Udostępnienie do zapisu 10 osobom - jak?

    tworzysz 10 użyszkodników, dajesz im jakiś udział do odczytu i zapisu i działa :D
  15. ienek

    FTP - powiadomienia przez email ?

    Coś takiego być może uda Ci się dzięki mod_ratio.c do proftpd: http://www.dynw.com/mod_ratio/ Ale dokładnie nie wiem czy efekt będzie zadowalający.