Recent Content by jakinton

  1. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    niesamowite :) Masz bardzo podobny charakter do mojego , drążysz i nie odpuszczasz i tak trzymaj :) Ja równolegle wiedząc już ( po przeczytaniu na angielskim forumqnap) ze to bezwględnie wina softu napisałem od razu do supportu, że to jakaś żenada z ich strony, ze wypuszczając nowe...
  2. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    dziękuję raz jeszcze :-) Tak zrobię - przez QfinderPro Przeszedłem z Liona bezpośrednio na Sierra .... więc może dlatego poszło i po SMB tak nowa kopia, gdyż miałem problemy z AFP i nie widział mi nic na qnapie po AFP do tego stopnia, ze znikła kopia Time machine nawet z findera, a po...
  3. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    dziękuję Ci bardzo dobry człowieku :-) w tej chwili nie mogę restartować qnap ( coś się robi w tle) zrobię to jutro- wgram ten 901 QTS oczywiście nie omieszkam Cię poinformować o efektach, ale jak widzę Ty je znasz doskonale, gdyż faktycznie musiałeś wiele przerobić skoro wiesz która jak i co...
  4. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    Robson_73 dziękuję , lecz byłbyś uprzejmy podać jaki to plik w sensie numerku QTS ?
  5. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    no tak dziękuję, ale którą wgrać ? potrzebuje takiej przed jakimiś wielkimi zmianami w której będzie mi działać poprawnie AFP
  6. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    widzisz, a byłeś przekonany, ze problem nie po stronie qnap .... odpowiedz proszę jak z wgraniem starszego firmware , jakoś ten problem muszę naprawić ... swoją drogą poczytaj sobie na oficjalnym angielskojęzycznym forum qnap ile jest problemów nie tylko z AFP SMB itd...
  7. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    no tak widoczny, lecz poprzez SMB, nie AFP :-([ QUOTE="badziewiak, post: 108428, member: 6941"]W takim razie problem może nie być po stronie qnap. no i proszę pochodziłem trochę po angielskim forum i zobaczcie sami : Re: MacOSX Sierra - Finder issues by texas_fortune » Tue Nov 08, 2016 6:34...
  8. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    a czy czasem router może w jakiś sposób blokować połączenie AFP ? czy istnieje taka możliwość ? może router coś podczas awarii zasilania pomieszał ? mój router to cisco liksys wrt 160 nl jest widoczny
  9. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    niestety badziewiak nie działa :-( cały czas wyświetla komunikatem, ze nie ma takiego serwera lub jest niedostępny lub sprawdź sieć itd, itd w kółko :-(
  10. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    no właśnie badziewiak i stąd moje pytanie od początku : co teraz zrobić ?
  11. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    tylko według mnie to wina Qnap, gdyż nie można się połączyć AFP z dwóch komputerów apple ( drugi Mac mini nie był włączony przy braku zasilania) z dwóch nie można się połączyć z AFP
  12. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    a nie masz pomysłu jak naprawić AFP , jest dużo w necie w angielskim porad, ale jestem prawdziwym/totalnym lamerem jeżeli chodzi o posługiwanie się terminalem ....
  13. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    killjoy chyba jednak jestem lamerem, gdyz chce by działał mi AFP, a nie działa :-(
  14. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    Wybaczcie,ale nie jestem pomimo wieku, aż takim strasznym "lamerem" by nie sprawdziwszy wpierw wszystkich ustawień jak pisałem na Qnap i Mac Os Sierra "zawracać Wam "gitarę" i absorbować niepotrzebnie Wszędzie jest udostępnianie po AFP ( Mac i włączony serwer Apple na Qnap) Time machine...
  15. jakinton

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    witam serdecznie Dzisiaj nagle odcięło prąd... po włączeniu Qnapa TS 459 Pro + brak możliwości połączenie poprzez protokół apple AFP, gdyż pokazuje komunikat : " na tym serwerze nie ma takiego udziału, sprawdź nazwę udziału i sprobuj ponownie" problem występuje tylko przy probie łączenia z...