Recent Content by K0J0T

  1. K0J0T

    Pomoc Problem z uruchomieniem NAS, Dysk tylko do odczytu.

    Po uruchomieniu sie NAS, trwa uruchamianie się poszczególnych procesów. W chwili, gdy do zakończenia pozostaje ich 15 - proces się zatrzymuje i nie dobiega do końca. Dysk główny jest wciąż w trybie "tylko do odczytu". Jakakolwiek próba przeskanowania systemu plików kończy się niepowodzeniem -...
  2. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    O proszę. Bardzo cenna informacja. Widzę, że wielozadaniowość jak w poczciwym Motorola MC68000. W Amidze (lata 90) też obsługą kanałów DMA zajmował się oddzielny dedykowany procesor Blitter i Copper. Właściciel PC patrzył się z niedowierzaniem ... jak wsuwając dyskietkę do stacji FD komputer nie...
  3. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    ROZWIĄZANIE PROBLEMU - koniec przypadku ;P Zakup TS-231P - z pomysłem migracji danych. Pomoc techniczna: Migracja z TS-212P na TS-231P bez problemu. Przelozyc dyski i włączyć. (W razie co zrobic kopie..) Kopia nie zrobiona (mniej wazne dane). Przełożono. I cisza.. godzinke i cisza. Zero...
  4. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Gembird (REALTEK) NIC-U3-02 nie działa. Działa USB WIFI 5G Netis. (Netis Bezprzewodowa Karta Sieciowa Usb Mini Wifi (Wlan Ac 1200 Mbit/S),2X Antena (WF2190)) 1701375014 Nie wiem o co chodzi... Tylko włożyłem karte WIFI po USB i połączyłem z siecią.. łącze 144Mbit mi wykryło.. a transfery...
  5. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Zwyczajnie wciskam nie ten przycisk - stad cytowanie. W przyszłości z pewnością poświęce nieco wiecej uwagi przy zakupie kolejnego sprzetu. Zdecydowanie jednak pozostanę przy tej marce. Nie dam zlego słowa powiedzieć. Gdyby nie ta drobna przypadłość - zadowolenie by sięgało sufitu. Dziękuje za...
  6. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Juz za późno :) kupiony. Z tego starego (obecnego) naprawde jestem BARDZO zadowolony. Predkosci z niego na odtwarzacze sa kosmicznie duze w porownaniu do tego co potrzebuje. Drazni mnie tylko wąskie gardlo na QNAP. W ta strone nieco sie wszystko wymula. Podaj jednak modele warte uwagi.. z tym...
  7. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Jeden test na raz ? Jeśli w ogóle ją zobaczy (kartę LAN na USB) - i będzie lepiej.. zostanie. I tak już kupiłem TS-321P .. z testów wynika, że jest 2x szybszy w transferach. Powinienem być zadowolony. Jak sądzisz ? 1701345053 TS-231P oczywiście... :)
  8. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Tak tez zrobie. Jak wymienie na stare dyski z powrotem (kazdy do wlasciwej kieszeni) wróci wszystko po staremu ?? Czy karta USB 3.0 -> LAN będzie mi dzialac ? Moze nowa karta tez cos zmieni ?
  9. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    1701337609 Tutaj wykres predkosci z zapodawania pliku torrent (oficjalna dystrybucja Ubuntu, ktora na PC u mnie idzie z predkosciami okolo 30~40MB/sec. Ten sam torrent na QNAP jak powyżej. Ewidentnie coś nie "trybi".
  10. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    DUNE ma 1Gbit i tak pracuje. NAS - > dowolne urzadzenie po kablu LAN w ścianie (nazwijmy go nasowym) transfery z dysku ok 40MB/sec na dysk, do dysku max 10MB/sec (pik, poziom średni to 7MB/sec) PC (laptop) podpięty pod kabel LAN (ten nasowy w miejscu "przebywania" QNAP'a) -> DUNE lub np NVIDIA...
  11. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Przy testach prędkości transferu na urządzeniu DUNE poprzez sieć 1Gbit z dysków QNAP mam transfery max do 40MB/sec. Mowa o odczycie z dysków / odtwarzaniu treści. Na laptopie na tym samym kablu odczyt z laptopa na tym samym "sprawdzaczu" jest na poziomie 100MB/sec (SSD).
  12. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Super, dzieki za info. Dodatkowa informacja.. Zwróciłem uwagę na pytanie o FTP. Z FTP od TAKS (powinno byc szybko... tak mi sie zdaje) jest TRAGICZNIE wolno. FTP zamula okrutnie. Transfery jak pisałem.. 5MB/sec to demon prędkości. Zaciągnąłem plik testowy z serwera HTTP - (www.test.leon.pl -...
  13. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    1. Połączenie SMB lub FTP lub uruchomiona usługa Download Center oraz zapuszczony plik testowy np z serwera: Index of /test/ 2. Pingi są ładne bez opóżnień na poziomie 1ms 3. Router dostawcy internetowego - wpięty NAS w gniazdo 1Gbit (były też zamieniane). PC wpięty w inny (router) switch i na...
  14. K0J0T

    Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

    Kabel LAN sprawdzony. Podłączone inne urządzenie i transfery są prawidłowe. Problem: Kierunek serwer -> odbiornik - Wszystko w porządku (czyżby ?), transfery 40~50MB/sec, Kierunek Nadawca -> serwer lub Internet -> serwer - Prędkości niestabilne na poziomie 5-7MB do 10MB w "piku". Nie spada...