Pomoc QNAP TS-212P - Problem z prędkościami po LAN

K0J0T

Passing Basics
Beginner
13 Listopad 2023
14
1
3
48
QNAP
TS-219P
Ethernet
1 GbE
Kabel LAN sprawdzony. Podłączone inne urządzenie i transfery są prawidłowe.

Problem:

Kierunek serwer -> odbiornik - Wszystko w porządku (czyżby ?), transfery 40~50MB/sec,
Kierunek Nadawca -> serwer lub Internet -> serwer - Prędkości niestabilne na poziomie 5-7MB do 10MB w "piku". Nie spada poniżej 4MB, ale jest mocno "ruchomo".

To samo dzieje się gdy "wrzucam" plik np. z Dune HD czy Nvidia Shield lub PC (kablem LAN) na dyski serwera - te wbudowane jak i te podpięte pod gniazda USB (dwie zatoki po dwa dyski).
To samo dzieje się gdy np. zapodaje torrent (oficjalna wersja UBUNTU) lub poprzez Download Center dowolne pliki testowe od dostawców internetu (np. 100MB).

Mam pomysł by uruchomić kartę LAN na USB3.0 (czy to w ogóle możliwe ??) - Mowa o takiej, która chodzi na choćby Nvidia Shield (bez PRO).
Jakieś sugestie ?

* Jumbo frame modyfkiowane i pozostawiłem na standardowym 1500. Bez zmian.
Połączono posty:

Dodam, że prędkości w sieci (zarówno pomiędzy stacjami LAN jak i internetu [speedtest]) są wszędzie prawidłowe. Wynika z tego, że problem leży w samym QNAP.
Jak pisałem - kabel sprawdzony.
 
Jakiego rodzaju to połączenie (smb, ftp coś innego)?
Ping do Q jakiś sensowny czyli poniżej 2ms a najlepiej 1ms (wrzuć wyniki ping-a)?
Podpięty jesteś do Q bezpośrednio czy przez jakieś inne urządzenie (switch itp.)?
Ile ram w Q i jak bardzo zajęty?
Czy świeżo po restarcie Q też tak się dzieje?
Może to jakaś apka na Q powoduje takie objawy - sprawdzić z wyłączonymi aplikacjami po restarcie Q.
 
Jakiego rodzaju to połączenie (smb, ftp coś innego)?
Ping do Q jakiś sensowny czyli poniżej 2ms a najlepiej 1ms (wrzuć wyniki ping-a)?
Podpięty jesteś do Q bezpośrednio czy przez jakieś inne urządzenie (switch itp.)?
Ile ram w Q i jak bardzo zajęty?
Czy świeżo po restarcie Q też tak się dzieje?
Może to jakaś apka na Q powoduje takie objawy - sprawdzić z wyłączonymi aplikacjami po restarcie Q.
1. Połączenie SMB lub FTP lub uruchomiona usługa Download Center oraz zapuszczony plik testowy np z serwera: Index of /test/
2. Pingi są ładne bez opóżnień na poziomie 1ms
3. Router dostawcy internetowego - wpięty NAS w gniazdo 1Gbit (były też zamieniane). PC wpięty w inny (router) switch i na nim mam transfery bez ograniczeń.
4. Zajętość RAM na poziomie 31% oraz CPU na poziomie 20-30% przy aktywnym Transmission (torrent).
5. Tak, dzieje się tak po 28 dniach pracy jak i chwilę po restarcie urządzenia.
6. Powyłączałem apki doinstalowywane.
7. Autodetekcja połączenia LAN. Wykryte 1Gbit i z automatu przełączone na tą prędkość przy autonegocjacji.

Podłączone są tez dwie stacje dokujące (HDD) pod oba tylne gniazda USB (3.0). W każdej stacji po 2 dyski. Czy wpięte czy wypięte - objaw ten sam.
Co ciekawe - na USB transfery są "odrobinkę" wyższe. Dochodzą do 10MB/sec.

Nawiązując do próby sprawdzenia "świeżego" QNAP - czy wyjęcie dysków (obu) z zatok i włożenie innego dowolnego i zresetowanie do ustawień fabrycznych format będzie wpływało na przywrócenie ustawień z obecnych dysków ?
Chciałbym jednak sprawdzić i powrócić do danych, którem mam na tych obu dyskach. (Ustawienia to już drobiazg - bo sobie doinstaluje to co trzeba.. )
 

Załączniki

  • info.png
    info.png
    13,4 KB · Wyświetleń: 6
  • info2.png
    info2.png
    6,5 KB · Wyświetleń: 6
Nawiązując do próby sprawdzenia "świeżego" QNAP - czy wyjęcie dysków (obu) z zatok i włożenie innego dowolnego i zresetowanie do ustawień fabrycznych format będzie wpływało na przywrócenie ustawień z obecnych dysków ?
Ustawienia masz zapisane na dyskach twardych.
Nowe dysk systemowy = nowe ustawienia.
 
Ustawienia masz zapisane na dyskach twardych.
Nowe dysk systemowy = nowe ustawienia.
Super, dzieki za info.

Dodatkowa informacja.. Zwróciłem uwagę na pytanie o FTP.
info3.png

Z FTP od TAKS (powinno byc szybko... tak mi sie zdaje) jest TRAGICZNIE wolno. FTP zamula okrutnie. Transfery jak pisałem.. 5MB/sec to demon prędkości.
Zaciągnąłem plik testowy z serwera HTTP - (www.test.leon.pl - 1Gb) - zapodało z prędkością nominalną (do 30MB/sec - i tu jest wszystko OK.
Zatem problem występuje na protokołach FTP i innych (Torrent tez).
Jakieś pomysły ??
 
to urządzenie ma miec około 100 MB/s (120 MBs to limit HDD).
Przy testach prędkości transferu na urządzeniu DUNE poprzez sieć 1Gbit z dysków QNAP mam transfery max do 40MB/sec. Mowa o odczycie z dysków / odtwarzaniu treści.
Na laptopie na tym samym kablu odczyt z laptopa na tym samym "sprawdzaczu" jest na poziomie 100MB/sec (SSD).
 
Na pewno łącze w DUNE jest zestawione na 1 GB/1000 MB ?

NAS <-> PC ~100 MB/s ? to wszystko jest w porządku, winne są inne urządzenia.
DUNE ma 1Gbit i tak pracuje.
NAS - > dowolne urzadzenie po kablu LAN w ścianie (nazwijmy go nasowym) transfery z dysku ok 40MB/sec na dysk, do dysku max 10MB/sec (pik, poziom średni to 7MB/sec)
PC (laptop) podpięty pod kabel LAN (ten nasowy w miejscu "przebywania" QNAP'a) -> DUNE lub np NVIDIA Shield - transfery z NVIDIA na laptopa to już 100MB/sec a na Shielda ok 40MB/sec (karta SD HD).
Zatem kabel jest dobry.

Z QNAP nie miałem NIGDY transferów większych niż 40~50MB/sec w żadną ze stron.
 
zgłupiałem
nabazgraj schemat sieci - co z czym się łączy , bo ja się zgubiłem ...
20231130_104129.jpg

Połączono posty:

info4.png

Tutaj wykres predkosci z zapodawania pliku torrent (oficjalna dystrybucja Ubuntu, ktora na PC u mnie idzie z predkosciami okolo 30~40MB/sec.
Ten sam torrent na QNAP jak powyżej. Ewidentnie coś nie "trybi".
 
  • Lubię to
Reakcje: SiewcaRyżu
ładnie narysowane <3

postaw nasa na nowym dysku (bez extra aplikacji) , wrzuć tam pare filmów i przetestuj transfery
Tak tez zrobie. Jak wymienie na stare dyski z powrotem (kazdy do wlasciwej kieszeni) wróci wszystko po staremu ??
Czy karta USB 3.0 -> LAN będzie mi dzialac ?
Moze nowa karta tez cos zmieni ?
 
Tak.


To jest zależne od systemu operacyjnego.Skoro z poprzednim działało ...


Jeden test na raz.
Jeden test na raz ? Jeśli w ogóle ją zobaczy (kartę LAN na USB) - i będzie lepiej.. zostanie.
I tak już kupiłem TS-321P .. z testów wynika, że jest 2x szybszy w transferach. Powinienem być zadowolony. Jak sądzisz ?
thumbnail_speed.png

Połączono posty:

TS-231P oczywiście... :)
 
z jednego Guffna w drugie

nie - kup nasa na cpu intela - niebo a ziemia
Juz za późno :) kupiony. Z tego starego (obecnego) naprawde jestem BARDZO zadowolony. Predkosci z niego na odtwarzacze sa kosmicznie duze w porownaniu do tego co potrzebuje. Drazni mnie tylko wąskie gardlo na QNAP. W ta strone nieco sie wszystko wymula. Podaj jednak modele warte uwagi.. z tym Intelem. Az taka wielka roznica ??
 
Zwyczajnie wciskam nie ten przycisk - stad cytowanie.
W przyszłości z pewnością poświęce nieco wiecej uwagi przy zakupie kolejnego sprzetu. Zdecydowanie jednak pozostanę przy tej marce. Nie dam zlego słowa powiedzieć. Gdyby nie ta drobna przypadłość - zadowolenie by sięgało sufitu. Dziękuje za pomoc. Dam jeszcze tylko znać czy QNAP widzi gniazdo LAN wpięte pod USB, bo to chyba dość ciekawa informacja.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transmission
  2. X53 Firmware
  3. video
  4. memtest
  5. kodi
  6. Torrent
  7. prędkość
  8. karta sieciowa
  9. TS-219P
  10. ts-212p
  11. transfer smb