Recent Content by kazuyo198011

  1. kazuyo198011

    Pomoc kopiwanie plików pod smb/nfs

    Przy próbie kopiowania lub przenoszenia wyskakuje tylko error=2
  2. kazuyo198011

    Pomoc kopiwanie plików pod smb/nfs

    To wina qnap a nie Linuksa. Dlaczego piszesz ze to zły dział?
  3. kazuyo198011

    Pomoc kopiwanie plików pod smb/nfs

    Witam! Mam problem z kopiowaniem plików między partycjami na ts228. Kopiuje pod Linuksem na podpiętych partycjach. Gdy próbuje przenieść dane z jednej partycji na drugą system sypie błędami. Przeglądałem uprawnienia. Jest jeden user (tester), konto admin zablokowane. User tester ma prawa...
  4. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    Próbuje zrozumieć zjeb... strukturę partycji/plików po wyjęciu z qnap.
  5. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    Udało mi się zamontować tylko partycję lv2 i mogę na niej dokonywać zmian/kopiować. Poszło zwykłym mount. Reszty nie moŋe podpiąc zamontować. Nigdy nie miałem do czynienia z taką strukturą partycji (raid).
  6. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    Gdzie się podziały pliki z trzeciego folderu - jakieś 200 GB? Pod Opensuse udało mi się podpiąć tylko partycje vg289 i na niej było jakieś 2.6 tb danych. Głównie filmy. Losowo przejrzałem - nie są poszatkowane.
  7. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    Temat częściowo rozwiązałem posiłkując się komendami na Linuksie. Dopiero teraz zauważyłem że na 3 TB dysku - były 3 foldery. Dwa z nich wyglądają na nieruszone ale za to trzeci jest pusty. Dysk podpięty przez sata2usb. Poniżej rozkład partycji.
  8. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    np: MC. Krusader, Dolphin. Rsync nie próbowałem w tym wydaniu. Błąd wyrzuca przy każdym katalogu, w którym jest @__thumb - pozostałe pliki kopiują się poprawnie. Widzę że nie tylko u mnie jest ten problem: Copying Files Mac to NAS- filename length limits @__thumb Difficulties copying between 2...
  9. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    Mam go podpięty przez Mount w Linuksie. Tylko podczas kopiowania sypie błędami. Podpowiedź jak wymienić w.w klucze ssh?
  10. kazuyo198011

    Pomoc zmiana dysku - same problemy

    Witam! Zresetowałem nas, wcześniej usunąłem z niego dyski. Po ponownej konfiguracji (z większymi dyskami) - próbowałem skopiować dane przez przejściówkę USB. Niestety mimo że rozpoznał dysk (pokazał partycje) to jedyne co mogłem zrobić to odmontować (wyrzuć) lub sformatować dysk. Odmontowałem...
  11. kazuyo198011

    Pomoc Wymiana dysku na wd purple

    Jeśli używam jako backup lokalny to mam pozbyć się urządzenia?
  12. kazuyo198011

    Pomoc Wymiana dysku na wd purple

    Witam! Czy TS228 bez problemu obsłuży w tytule dyski firmy WD (WD42PURZ)?
  13. kazuyo198011

    Pomoc OpenVPN, Qbelt TS228

    Wolałem zapytać. Bieda bo sporo lat temu wraz z dyskami byłem sporym kosztem. Człowiek jeszcze nei wiedział czego potrzebuje. A więć OpenVPN mogę wywalić. Ps.2 A coś z polecanych urządzeń - jeśli można w jednym wątku?
  14. kazuyo198011

    Pomoc Network & Virtual Switch - sypie błędami

    Kabel jest nowy, Qnap wpięty do switcha. Wyłączyłem okresowe sprawdzanie połączenia. Zobaczymy.
  15. kazuyo198011

    Pomoc Network & Virtual Switch - sypie błędami

    Message: [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet. System default gateway "Adapter 1" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.